Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Stwórzmy wspólnie prawdziwe Sąsiedztwo! Open Call – Oslo Architecture Triennale

02 lutego '22

We wrześniu tego roku odbędzie się 8. edycja Oslo Architecture Triennale — objętego naszym patronatem medialnym wydarzenia, którego hasłem jest „Misja sąsiedztwo — (Re)formowanie społeczności”. Dziś organizatorzy OAT ogłosili Open Call — zaproszenie do składania projektów i pomysłów, które przyczynią się do rozwoju bardziej zróżnicowanych i lepiej funkcjonujących przestrzeni sąsiedzkich. Wybrane propozycje staną się częścią wystawy tegorocznego Triennale.

Jakie projekty można zgłaszać? Nie ma znaczenia, czy będzie to interwencja na małą skalę, czy cały masterplan, projekt fizyczny czy społeczny, projekt zrealizowany czy wizja. Najważniejsza jest kreatywność, zarówno w formie architektonicznej, jak i kulturowej czy społecznej.

Open CallOpen CallOpen Call

© Oslo Architecture Triennale

Organizatorzy zachęcają do nadsyłania różnorodnych zgłoszeń — projektów planistycznych i architektonicznych, nowych praktyk miejskich, a także akademickich i politycznych spojrzeń na sąsiedztwo. Wskazali także kilka interesujących tematów — Ulice o (nowym) znaczeniu; Publiczne spektakle; Infrastruktura społeczna; Sposoby na życie, sposoby na dzielenie się; Przekształcanie, adaptacja, ponowne wykorzystanie; Natura — bardziej dzika i bardziej zielona; Różnorodność produkcyjna i komercyjna; Ponowne przemyślenie procesów i zarządzania.

Naturehood – wilder and greenerNaturehood – wilder and greenerNaturehood – wilder and greener

fot.: Mikkel Eye, SLA

Open Call daje możliwość podzielenia się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami dotyczącymi rozwoju sąsiedztwa i wkładu w poszerzenie badań i dyskusji wokół tematu tegorocznego Triennale Architektury w Oslo.

Nadesłane propozycje (prace można zgłaszać do 18 marca br.) oceni międzynarodowe jury w składzie: Giovanna Borasi — dyrektorka Canadian Centre for Architecture, Matevž Čelik — założyciel i dyrektor programowy Future Architecture Platform, Camilla van Deurs — Architektka Miasta Kopenhagi, Jenny B. Osuldsen — partnerka w pracowni Snøhetta i profesora architektury krajobrazu NTNU oraz Christian Pagh — dyrektor i kurator OAT.

© Oslo Architecture Triennale

Wyłonione przez jury projekty zaprezentowane będą na Triennale, które rozpocznie się już 21 września br., a więszy wybór zgłoszeń zebrany będzie w międzynarodowym cyfrowym indeksie wizjonerskich projektów, praktyk i perspektyw sąsiedzkich — Neighbourhood Index.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej Neighbourhood Index. Więcej o temacie tegorocznego Triennale przeczytacie w rozmowie z jego kuratorem, Christianem Paghem TUTAJ.

 
oprac.:
Ola Kloc

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE