PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Osuszacze powietrza Unilux

30 października '19


FRAL jest włoską firmą z siedzibą w pobliżu Wenecji. Działa na rynku od ponad 25 lat i jest liderem w dziedzinie rozwiązań przemysłowych z zakresu osuszania powietrza i obniżania poziomu wilgotności oraz klimatyzacji przemysłowej.  Na rynku polskim działa od roku 1999. FRAL jest obecnie największym producentem osuszaczy kondensacyjnych w Europie.

OFERTA

  • osuszacze powietrza zarówno mobilne jak i przemysłowe (aż do wydajności 3.000 litrów/24 h)
  • osuszacze basenowe
  • specjalistyczne centrale klimatyzacyjno-osuszające
  • przemysłowe klimatyzatory typu spot cooler

Produkty firmy FRAL to gwarancja:

  • nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technicznych
  • niskich kosztów eksploatacyjnych
  • niezawodności i długotrwałego działania

Osuszacze

Produkty marki Fral i ich zastosowania stanowią doskonałe połączenie naturalnego talentu i włoskiego designu, a także owoc synergii doświadczenia i kreatywności, przynoszącej znakomite rezultaty zarówno od strony technologicznej jak i funkcjonalnej.

Firma posiada w ofercie najszerszą gamę osuszaczy zarówno domowych jak i profesjonalnych.

Najważniejsze cechy oferowanych produktów to ich eleganckie wzornictwo, różnorodność modeli, funkcjonalność mechanicznych i elektronicznych elementów maszyn, cicha praca i wydajność w niskich temperaturach, a także odporność na zanieczyszczenia powietrza i niski poziom zużycia energii elektrycznej.

Osuszacze przemysłowe

To szeroka gama różnorodnych modeli o wysokiej funkcjonalności mechanicznych i elektronicznych elementów i cichej pracy.

FRAL kładzie nacisk na energooszczędność i wydajność osuszaczy w niskich temperaturach oraz przy niskich poziomach wilgotności. Dzięki zastosowaniu komponentów renomowanych producentów gwarantuje wysoką niezawodność swoich urządzeń.

Osuszacze basenowe

Zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy w specyficznym mikroklimacie basenów wewnętrznych oraz salonów termalnych, gdzie kluczowe jest utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności powietrza.

Przepisy określają wymogi dotyczące wilgotności w obiektach basenowych – zbyt wysoki poziom wilgoci spowoduje powstawanie pleśni, z kolei zbyt niski może być mało komfortowy dla przebywających w obiekcie osób.

Właśnie dlatego w ofercie FRAL znalazła się pełna gama osuszaczy basenowych o bardzo dobrych parametrach technicznych. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli można dopasować je indywidualnie do wymogów oraz specyfiki obiektów.

Dostarczamy wysokiej klasy osuszacze basenowe z serii FSW, które wyróżniają się wydajnością od 69 do 140 litrów na 24 godziny. Cechują się zastosowaniem zaawansowanych technologii, dzięki którym oferują niezawodną, efektywną, a także cichą pracę. Są również estetyczne, dlatego można montować je w widocznych miejscach. Ponadto mają niskie zużycie energii oraz gwarantują efektywną pracę nawet w niskich temperaturach.

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie modele wyróżniają się spełnieniem europejskich norm i posiadają deklaracje zgodności.

Stacje klimatyzacyjno-osuszające

Są rozwiązaniem problemu zwiększenia temperatury w pomieszczeniu, w którym pracuje osuszacz powietrza. Problem ten dotyczy głównie osuszaczy adsorpcyjnych ale też w mniejszym stopniu osuszaczy kondensacyjnych. Rozwiązaniem dla osuszaczy adsorpcyjnych jest zastosowanie chłodnicy powietrznej lub wodnej co w znacznym stopniu komplikuje jednak jego instalację i podnosi koszty inwestycji. W przypadku osuszacza kondensacyjnego rozwiązaniem jest zastosowanie tzw. stacji osuszająco-klimatyzacyjnej. Pozwala ona oprócz normalnej funkcji osuszania powietrza na niezależne kontrolowanie maksymalnej temperatury w pomieszczeniu.

FRAL oferuje kompletną linię stacji osuszająco –klimatyzacyjnych DehuClima poczynając od najmniejszego modelu FD160TCR o wydajności osuszania 160 litrów/24 h i wydajności chłodzenia 6,5 kW aż po największą jednostkę FD3000TCR o odpowiednich wydajnościach 3.000 litrów/24 h i 90,0 kW.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE