Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Mateusz Pietryga – Oslo School of Architecture & Design

08 października '19

Rozpoczynamy cykl podcastów, w których polscy studenci architektury, architektury wnętrz i kierunków artystycznych opowiedzą o swoich doświadczeniach na zagranicznych uczelniach architektonicznych. Na początek Mateusz Pietryga, który po studiach inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, kolejny etap edukacji kontynuuje na ATO — The Oslo School of Architecture and Design.

Mateusz Pietryga

Student na The Oslo School of Architecture, ukończył studia inżynierskie na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz Universität Kassel. Swoje doświadczenie zawodowe zbierał pracując dla OMA w Rotterdamie, OVO Grabczewscy Architekci oraz jako Junior Architect w Atelier Thomas Pucher w Austrii. Autor nagrodzonych prac w międzynarodowych konkursach organizowanych przez SARP, The Association of Siamese Architects oraz we współpracy z Kengo Kuma and Associates. Dwukrotnie wytypowany na wystawę prac na Architect EXPO w Bangkoku.

Pytania i zakres tematyczny podcastu

[00:00]
Podaj kierunek i nazwę uczelni zagranicznej, na której studiujesz i dlaczego ją wybrałeś?

[01:41]
Jakie widzisz główne różnice edukacyjne miedzy uczelnią polską, a tą na której studiujesz? (program, organizacja studiów, struktura, kontakt z wykładowcami i ich dostępność oraz inne)

[11:06]
Jaka atmosfera panuje na uczelni i wydziale, jakie warunki oferuje uczelnia?

[15:12]
Jak wygląda życie studenckie , ile czasu zajmuje studiowanie i zajęcia na uczelni, a ile jest na realizację własnych pasji i życia towarzyskiego?

[17:30]
Jakie są perspektywy po ukończeniu uczelni?

 

 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE