ZIDA Sp. z o.o.

ZIDA jest innowacyjną firmą technologiczną skupiającą się na ekologicznych rozwiązaniach dla budownictwa. Naszym celem jest dostarczanie przyjaznych środowisku, trwałych technologii pozwalających na redukcję śladu węglowego oraz efektywne wprowadzanie zieleni na tereny zurbanizowane.

Swoje działania skupiamy na dwóch dziedzinach: rozwiązaniach do budowy dachów zielonych oraz dodatkach do cementów i betonów.

Pierwsza z nich to przede wszystkim substraty wulkaniczne – specjalistyczne podłoża do nasadzeń roślin w trudnych warunkach miejskich: na dachach zielonych, w pasach drogowych i na zielonych drogach pożarowych. Charakterystyczną cechą naszych substratów jest wyjątkowo niski ślad węglowy uzyskany dzięki znacznemu ograniczeniu zużycia materiałów, których produkcja wiąże się z wysoką emisją – zastąpieniu kruszonej cegły skałą naturalną. Nasza oferta, poza podłożami, obejmuje również kompletne systemy dachów zielonych, w tym dedykowane włókniny techniczne, maty drenażowe, akcesoria, maty wegetacyjne, maty nasienne i wiele innych.

Produkty dla Architekta – artykuły

INSPIRACJE