Agnieszka Hoja-Jurewicz

Absolwentka Politechniki Łódzkiej, studia inżynierskie na kierunku architektura i architektura wnętrz obroniła w 2020 roku z wynikiem celującym. W 2022 roku również z wynikiem celujący ukończyła studia magisterskie na kierunku architektura i urbanistyka.

Przed rozpoczęciem studiów stypendystka programu dla zdolnej młodzieży — Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (stypendium wspierające rozwój artystyczny poprzez warsztaty, korekty, plenery i wystawy).

W pracy architekta fascynuje mnie kreowanie zarówno architektury, jak i wnętrz. W projektach staram się skupić na wzajemnym przenikaniu zewnętrza i wnętrza obiektu, a przede wszystkim wpisania formy w kontekst. Od zawsze interesuje mnie sztuka — maluję i rysuję, od kiedy pamiętam, a z biegiem lat zajęłam się również fotografią.

Uwielbiam podróżować i chłonąć piękno otaczającej architektury oraz naturalnego pejzażu. Właśnie z podróży czerpię inspiracje do wszelkich przejawów działalności twórczej. Prywatnie jestem miłośniczką psów i wycieczek górskich.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE