PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Szkło spełniające największe wymagania techniczne i estetyczne.

05 lutego '19


Guardian Industries Corp. z siedzibą główną w Auburn Hills w USA wraz z oddziałami i filiami zatrudnia 17000 osób i posiada obiekty na wszystkich kontynentach. Guardian Glass jest największą w grupie Guardiana firmą. To jeden z głównych producentów szkła typu float, szkła specjalnego i gotowych wyrobów szklanych. Nasze wysokiej jakości szkło znajdą Państwo w domach, biurach, muzeach, na stadionach sportowych, w samochodach i w najbardziej rozpoznawalnych projektach na świecie.

Nasze produkty ze szkła powlekanego spełniają najbardziej wyśrubowane wymagania techniczne i estetyczne. Tworząc nowe wyspecjalizowane produkty o jeszcze atrakcyjniejszym wyglądzie sprawiamy, że projekty naszych klientów wyróżniają się z tłumu.

  • Guardian SUNGUARD® SNX 60. Oferuje wysoce pożądany, spójny, neutralny wygląd o dużej przejrzystości. Zostało opracowane w celu zapewnienia optymalnych właściwości estetycznych i technicznych. SunGuard® SNX 60 to szkło przeciwsłoneczne powlekane potrójną warstwą srebra, które przepuszcza 60% naturalnego światła i jedynie 29% ciepła słonecznego – to jeden z produktów o najwyższej selektywności na rynku. Może pomóc obniżyć koszty energii w danym budynku poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie i klimatyzację, dodając wyrafinowany akcent do projektu przeszklonej fasady.
  • Guardian CLIMAGUARD® 1.0+. Idealne do zastosowań jako szyby zespolone w oknach budynków mieszkalnych, szkło ClimaGuard 1.0+ zapewnia doskonałą izolację cieplną i niespotykaną przejrzystość. ClimaGuard 1.0+ osiąga 76% przepuszczalności światła w szybie zespolonej o budowie 4-16-4. Im wyższa przepuszczalność światła tym więcej światła dziennego przedostaje się do wnętrza budynku. Parametry te uzupełnia poziom izolacji cieplnej Ug = 1,0 W/m2K, zapewniający minimalną ilość ciepła uciekającego przez szyby. Współczynnik przenikania energii słonecznej na poziomie 52% oznacza, że domy mogą czerpać korzyści z energii słonecznej, która zapewnia „darmowe“ ogrzewanie słoneczne podczas chłodnych okresów w roku. Wszystkie te parametry osiągnięto z zachowaniem atrakcyjnego, naturalnego wyglądu, nawet przy obserwacji pod różnym kątem.

  • GUARDIAN CLARITY™. Nasze szkło antyrefleksyjne jest prawie niewidoczne: redukuje odbicie z 8% do około 0,7% w porównaniu ze szkłem standardowym, podnosząc przenikalność światła i zapewniając niczym niezakłócone wrażenia wizualne tym, którzy stoją po drugiej stronie. Trzeba naprawdę wytężyć wzrok, by dostrzec nasze szkło na muzealnych ekspozycjach, w przejściach, witrynach sklepowych, na stadionach, dachach, w restauracjach oraz przeszklonych fasadach. Szkło tego typu łączy w sobie piękno i funkcjonalność. Gwarantuje ono maksymalną przejrzystości oraz minimalne odbicie światła. Wszystko po to, by cieszyć się widokiem o niespotykanej nigdzie indziej przejrzystości.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE