Nowe stare

12'14

Nowe stare

12'14

temat numeru
nowe stare

 

Grudzień to miesiąc, w którym z namysłem patrzymy w przeszłość, a zarazem nieśmiało spoglądamy przed siebie. Przed nami czas porządkowania, przewartościowania i aranżowania na nowo otaczającej rzeczywistości.

Dlatego grudniowy numer A&B poświęcamy architekturze, która odradza się z ruin, obiektom łączącym cenne relikty przeszłości z nowoczesnością. Pokazujemy budynki, które dzięki modernizacji i rewitalizacji zyskują współczesną formę i ponownie wypełniają się życiem: niezwykłe połączenie klasycznej dziewiętnastowiecznej kamienicy z biomorficzną futurystyczną bryłą, całkowicie odmienione wnętrze dawnej hali dworcowej czy udane adaptacje architektury poprzemysłowej.

U podstaw tej strategii działania projektowego leży myślenie  prospołeczne, ekologiczne, estetyczne, a także ekonomiczne. Poprzez ponowne wykorzystanie dostępnych już materiałów, brył, czy też infrastruktury architekci dążą do stworzenia jakości, która będzie wartościowym dialogiem „starego” z „nowym”. Za sprawą swego talentu oraz instynktu, spoglądając wstecz, projektują przyszłość – oby była ona dla nas pomyślna.


Beata Seweryn

 

Materiał w architekturze — trendy 2024
LS Dark — żaluzje zaciemniające

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE