Domek.pl

04'15

Domek.pl

04'15

Małgorzata TOMCZAK

domek.pl

Wiele w tym numerze mówimy o procesie projektowym. O trudnościach i wątpliwościach, na jakie czasami natrafiają architekci. Szczerze mówią o tym Aureliusz Kowalczyk, Kuba Szczęsny, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z pracowni Ultra Architects, Jacek Krych i inni, których projekty publikujemy.

Architektura to złożony proces. Nie wystarczy przecież pięknie, mądrze i z największą dbałością o każdy detal zaprojektować budynek. Nie wystarczy go po prostu wymyślić. Trzeba go również przeprowadzić przez proces inwestycyjno-budowlany i to, co zostało narysowane, konsekwentnie później zbudować. To jest ta mniej romantyczna strona uprawiania tego zawodu. Ale skuteczny architekt to taki, który siły rozkłada na cały proces i oddaje obiekt, który jest świadectwem dużej kultury i właściwego zrozumienia warunków, w jakich powstaje.

Do tego dochodzi polityka, której siła oddziaływania ma wpływ na życie każdego człowieka. Przekonujemy się o tym w eseju Artura Jasińskiego na temat osiedli, które powstają na Zachodnim Brzegu. To przejmująca opowieść, do której lektury zachęcamy. To też moment na chwilę refleksji.

 

 

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE