Domek.pl

04'15

Domek.pl

04'15

Małgorzata TOMCZAK

domek.pl

Wiele w tym numerze mówimy o procesie projektowym. O trudnościach i wątpliwościach, na jakie czasami natrafiają architekci. Szczerze mówią o tym Aureliusz Kowalczyk, Kuba Szczęsny, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z pracowni Ultra Architects, Jacek Krych i inni, których projekty publikujemy.

Architektura to złożony proces. Nie wystarczy przecież pięknie, mądrze i z największą dbałością o każdy detal zaprojektować budynek. Nie wystarczy go po prostu wymyślić. Trzeba go również przeprowadzić przez proces inwestycyjno-budowlany i to, co zostało narysowane, konsekwentnie później zbudować. To jest ta mniej romantyczna strona uprawiania tego zawodu. Ale skuteczny architekt to taki, który siły rozkłada na cały proces i oddaje obiekt, który jest świadectwem dużej kultury i właściwego zrozumienia warunków, w jakich powstaje.

Do tego dochodzi polityka, której siła oddziaływania ma wpływ na życie każdego człowieka. Przekonujemy się o tym w eseju Artura Jasińskiego na temat osiedli, które powstają na Zachodnim Brzegu. To przejmująca opowieść, do której lektury zachęcamy. To też moment na chwilę refleksji.

 

 

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE