Przestrzenie pracy

02'17

Przestrzenie pracy

02'17

temat numeru
przestrzenie pracy

 

Czym charakteryzują się dobrze zaprojektowane przestrzenie do pracy? Jak je można zdefiniować? Czy zacieranie się granic między przestrzenią do pracy, życia czy wypoczynku to tylko chwilowy trend, czy może nasilająca się tendencja? Od czego powinno się zaczynać projektowanie nowoczesnego biurowca? Z tymi zagadnieniami postanowiliśmy się zmierzyć, przygotowując lutowe wydanie A&B poświęcone przestrzeniom pracy.

W biurach spędzamy większą część naszego zawodowego życia. Od tego, czy miejsca do pracy są przestrzeniami zdrowymi, odpowiednio wentylowanymi czy oświetlonymi, zależy nie tylko jakość naszej pracy, ale też codziennej egzystencji.

W niniejszym wydaniu staraliśmy się tak dobrać przykłady, żeby nie tylko zaprezentować ciekawą architekturę, ale pokazać także współczesne trendy. Dotyczy to nie tylko zrównoważonego rozwoju, promowania ekologicznych rozwiązań, nowoczesnych technologii, ale też aspektów ekonomicznych czy zdrowotnych dla potencjalnych użytkowników. Dobrze zaprojektowane biuro powinno tworzyć spójne środowisko pracy i jednocześnie na tyle otwarte przestrzennie, żeby móc kreować różnego rodzaju aktywności. Wtedy możemy mówić o dobrej, pięknej i odpowiedzialnej architekturze.


Małgorzata Tomczak


 

 

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE