Domek.pl

06'17

Domek.pl

06'17

temat numeru
domek.pl

 

W czerwcowym numerze przyglądamy się domom jednorodzinnym. Jak co roku przy okazji tego tematu pokazujemy przede wszystkim polską architekturę.

Przyglądamy się technologii domu z drewna w Pieninach, mobilnemu Light House projektu Marek+Sikora Architektura czy też miejskiemu domowi we Wrocławiu autorstwa pracowni P33. Przedstawiamy też hit medialny ostatniego czasu, czyli Dom pod drodze Roberta Koniecznego. Każdy projekt, który wychodzi spod jego ręki jest szeroko komentowany nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Publikujemy również ciekawy dom w Krostoszowicach zaprojektowany w pracowni Roberta Skitka czy dom na wodzie autorstwa Rafała Mazura.

Domy coraz częściej są krojone na wymiar konkretnego użytkownika, coraz rzadziej polski inwestor sięga po rozwiązania katalogowe. Chcemy mieszkać funkcjonalnie, ale też pięknie i unikatowo. Inżynierowie i konstruktorzy prześcigają się w tworzeniu wygodnych i zrównoważonych technologii wykorzystywanych przy produkcji domów jednorodzinnych. Dom jest coraz bardziej docenianym zadaniem projektowym. Mimo niewielkiej skali, stwarza architektowi możliwość wykreowania przestrzeni, która jest nie tylko funkcjonalna, ale estetycznie wyrafinowana.


Małgorzata Tomczak

 

 

 

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE