Monika Staniec Architekt Wnętrz

Monika Staniec – od dzieciństwa moją głowę zajmowały wyobrażenia o pięknych wnętrzach. Tworzyłam meble z kartonowych pudełek, rysowałam, malowałam, rzeźbiłam – a wszystko po to, aby spełnić marzenia o pracy w zawodzie architekta wnętrz. Realizowałam je krok po kroku, ściśle trzymając się wytyczonych celów. Jednocześnie podziwiałam pracę dziadka, który był zdunem i moim autorytetem. Droga do odległego celu należała do tych wyboistych i wymagała ode mnie ogromnego wysiłku, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym jestem teraz. Na początek wybrałam liceum plastyczne, później podjęłam nieudaną próbę dostania się na studia architektury wnętrz. Nie zraziło mnie to. Znalazłam szkołę dekorowania wnętrz, jednocześnie podejmując współpracę z siecią marketów budowlanych. To był przełom w moim życiu. Praca bezpośrednio z klientem w markecie, na stanowisku dekoratora wnętrz dała mi ogromne doświadczenie! W największym zakresie moja firma obsługiwała aż 5 sklepów sieci na Dolnym Śląsku. To było wyzwanie, a jednocześnie nauczyłam się zarządzać zespołem, logistyką, marketingiem. Lubiłam to, jednak chciałam iść do przodu.

Po tym, jak ukończyłam studia architektury wnętrz, rozstałam się z siecią marketów budowlanych i rozpoczęłam pełnowymiarową pracę dla klientów indywidualnych. Efekty mojej pracy były świetne. Miałam poczucie misji, upewniłam się, że już w dzieciństwie wybrałam najlepszy dla mnie zawód.

Poczułam flow! Uwielbiam rozwój i poszłam kolejny raz w tym kierunku. Postanowiłam dzielić się moją pracą „w sieci”. Stworzyłam profil na Instagramie i udostępniałam tam moje projekty, realizacje, a także dzieliłam się kulisami pracy architekta wnętrz. W pewnym momencie skontaktowała się ze mną firma DRE DRZWI i zaproponowała mi współpracę ambasadorską – zgodziłam się, chciałam spróbować czegoś nowego. To szczególny moment w moim życiu. Rok później nawiązałam podobną współpracę z Geberit Polska.

W międzyczasie pojawił się… lockdown. Podobnie jak większość osób, przeniosłam pracę do domu. Wtedy powstał pomysł na cykliczne spotkania na Instagramie „Ze Staniec o Wnętrzach”. Zapraszam w tym cyklu osobowości, producentów z branży architektury i wnętrz. Równolegle projektuję z coraz większym rozmachem. W 2022 roku zostałam członkinią Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Nie zatrzymuję się!

Zapraszam Cię do mojego świata architektury wnętrz!

Produkty dla Domu – artykuły

INSPIRACJE