PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Butikowy, wiejski dom gościnny

09 czerwca '20
Dane techniczne
Nazwa: PALACIO CONDES DE CIRAC
Lokalizacja: Hiszpania, Villalba de Rioja
Projekt i wykonawca: Servicios de Ingeniería y Arquitectura, INAR,S.A.P
Zastosowane produkty FAKRO:

• 9x okno dachowe FTP V U3
• 9x markiza zewnętrzna AMZ NEW LINE 090
• 16x dodatek wewnętrzny ARF 052
• 8x okno kolankowe BVP P2
• 8x markiza wewnętrzna AMB 090

Wyobraź sobie, że spacerujesz wąskimi uliczkami w Hiszpanii, mijasz stuletnie, kamienne domy a jak popatrzysz w dal rozpościera się widok na winnice... tutaj w prowincji La Rioja wśród budynków wyróżnia się Pałac hrabiów Cirac. Subtelne połączenie nowoczesności z tradycją XVIII-wiecznego pałacu. Charakteru wnętrzom znajdującym się na poddaszu dodaje naturalne światło, przenikające przez okna dachowe firmy FAKRO.

Villalba de Rioja znajduje się u podnóża gór Obarenes oraz 4 km od największej na świecie koncentracji stuletnich winnic, w El Barrio de la Estación de Haro. W prowincji „oddycha się” historią pozostawioną przez jego sławnych mieszkańców: rodzinę D. Pedro Ruiz del Castillo — założyciela miasta Mendoza w Argentynie, hrabiego Cirac i hrabinę Castillo Fiel.

Poddasze pałacu CONDES DE CIRAC przed modernizacją     poddasze pałacu CONDES DE CIRAC po modernizacji, okna dachowe FAKRO

poddasze pałacu CONDES DE CIRAC przed i po modernizacji

© FAKRO

Obecnie pałac pełni rolę butikowego domu gościnnego, który oferuje 8 luksusowych pokoi i apartamentów z łazienką. Wnętrza zachowały swój surowy styl, bogaty w naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, dopełnieniem całości są designerskie meble. Poddasze nabrało blasku dzięki zastosowaniu okien dachowych, które uwydatniły teksturę kamiennych ścian i przyozdobiły światłem surowe wnętrza.

Jest to idealne miejsce dla osób ceniących spokój i niezależność, umiłowanie do detalu i cieszący się pięknem otaczającej natury. Dla zachowania prywatności oraz ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń właściciel zamontował markizy zewnętrzne.

 

Więcej informacji na stronie firmy FAKRO Sp. z o.o w portalu A&B.

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE