PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Centrale wentylacyjne dla Twojego komfortu

04 lipca '19

Azot, tlen, argon, dwutlenek węgla…
i inne czyli powietrze

Oddech jest miarą życia. Zaczynamy i kończymy życie oddechem. To on dostarcza nam tlen który jest nie tylko głównym napędem metabolizmu lecz też zasileniem mózgu. Ważący nieco ponad kilogram mózg pobiera z krwi aż 25% tlenu. Gdy oddychamy czystym powietrzem, tym lepiej pracuje nasz mózg, żywiej krąży krew, wszystko działa dużo lepiej.

Ważne jest nie tylko jak, ale i czym oddychamy. Co zawiera powietrze dostarczane do naszych płuc? Ostatnio modnym tematem jest SMOG. Nie dość, że spalamy różne substancje powodujące zanieczyszczenia, to jeszcze zakłócamy urbanistyką miast naturalny przepływ powietrza i możliwość przewietrzania zanieczyszczeń. Tak postępujemy globalnie a zmienić to możemy zaczynając od swojego podwórka. Zwiększając naszą świadomość czym jest powietrze dla nas i całego ekosystemu możemy przyjrzeć się jak zlikwidować przyczynę.

Jak i czym oddychamy w naszych domach, biurach, hotelach, halach produkcyjnych?

Przebywając w różnego rodzaju pomieszczeniach szczególną uwagę zwracamy na wentylację i klimatyzację. Obecne przepisy wymuszają stosowanie wentylacji w większości pomieszczeń. projektowanie wentylacji to jedno a wykonanie i jej użytkowanie to drugie. Gdy przebywamy w pełnej sali wykładowej i morzy nas senność już po godzinie wykładu to przeważnie nie jest to wina słabego tematu czy prezentera a małej ilości tlenu w pomieszczeniu spowodowana dużą ilością dwutlenku węgla wydychanego przez uczestników = słabą wentylacją.

Gdy w łazienkach, pralniach oraz w kuchniach na ścianach pojawia się grzyb to znak, że jest za dużo wilgoci i brak przepływu powietrza.Gdy w pomieszczeniach stale unosi się zapach wykładzin, mebli i musisz stosować środki by zastąpić go ładniejszym zapachem to trzeba pomyśleć o wentylacji. Dla komfortu przebywania w pomieszczeniach proponujemy zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i wyposażenie pomieszczeń w czujniki dwutlenku węgla, wilgotności lub jakości powietrza, które za użytkownika wyregulują ilość powietrza.

Ekozefir – centrale wentylacyjne
dla Twojego komfortu

Aby sprostać wymaganiom XXI wieku stworzyliśmy nowoczesne centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła nazywając je EKOZEFIR. Bazując na najnowocześniejszych komponentach sprawdzonych dostawców takich jak EbmPapst, Heatex, Klingenburg, Amarant, Kelvion, Belimo i Honeywell. Nasze ponad 20-letnie doświadczenie pozwoliło nam na dostosowanie naszych wyrobów do potrzeb zarówno instalatora jak i użytkownika.

W naszych wyrobach stawiamy na energooszczędność w każdym calu. Stosujemy wysokowydajne wentylatory z elektroniczną komutacją EC z dodatkowym modułem FlowGrid polepszającym przepływ i akustykę central. Nasza autorska automatyka pozwala na sterowanie centralami lokalnie jak i zdalne przez internet.

Nasza kadra inżynierska odpowie na Państwa potrzeby i dobierze dla Was optymalne urządzenie do wydajności 25.000 m3/h. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.ekozefir.pl

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE