PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wentylacja hybrydowa w budynkach – nowa jakość powietrza

22 lipca '19


System wentylacji hybrydowej to swoisty znak czasu w rozwoju technik wentylacyjnych, wykorzystujący zalety działania systemu mechanicznego i naturalnego. System taki działa naprzemiennie, wykorzystując siły natury, gdy potrafią być na tyle wydolne by zapewnić poprawną jakość powietrza w budynku lub mechanikę pracy wirnika wentylatora, stwarzającego w tym przypadku warunki podobne jak siły natury.

Wentylatory hybrydowe są urządzeniami energooszczędnymi. Niebagatelna zaletą jest również jego cicha praca co powoduje, że w pomieszczeniu jest praktycznie niesłyszalny. Można go montować na przewodach wentylacyjnych różnej konstrukcji.

Wentylacja hybrydowa w budynkach z wykorzystaniem urządzeń wentylacyjnych firmy Uniwersal

HYBRYDOWY WENTYLATOR DACHOWY MAG-200

Wentylator MAG został skonstruowany dla potrzeb wentylacji w budynkach mieszkalnych czy też domkach jednorodzinnych. Hybrydowa nasada MAG spełnia rolę wentylacji mechanicznej połączonej z wentylacją grawitacyjną. Hybryda ta występuje w dwóch wariantach: o wydajności 600m3/h i 400m3/h. Zastosowane tutaj zostały dwubiegowe silniki elektronicznie komutowane charakteryzujące się bardzo niskim poborem mocy – 27 Wat w pierwszym przypadku i 16 Wat w drugim przypadku. Średnica wlotu nasady hybrydowej wynosi Ø200mm i może być montowana na zwieńczeniu komina wentylacyjnego wszystkich rodzajów kanałów wentylacyjnych, kanałów z PCV, przewodów spiro lub blachy ocynkowanej czy stalowej nierdzewnej.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt niskiego poziomu ciśnienia akustycznego, który nie powoduje uciążliwości zarówno na zewnątrz pomieszczenia wentylowanego jak i w pomieszczeniach w których zapewnia właściwy poziom normatywu higienicznego dla powietrza.

WENTYLATOR DACHOWY DO OKAPÓW KUCHENNYCH Vero-150

Trzybiegowy wentylator dachowy Vero-150 z przeznaczeniem do wentylacji kuchni pozwala skutecznie eliminować zapachy wydzielane podczas gotowania. Wentylator zamontowany jest na zewnątrz, na kominie i przy pomocy kształtek wentylacyjnych połączony jest z okapem w kuchni. Wirnik wentylatora, promieniowy z łopatkami zagiętymi do tyłu jest tak skonstruowany by wentylator był niskoszumowy i wysokowydajny.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE