PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Dlaczego warto wybrać grzejnik aluminiowy?

20 września '19

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ GRZEJNIK ALUMINIOWY KFA ARMATURA?

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

 • Grzejnik antybakteryjny z jonami srebra. pokryty specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią BioCote®. Jego skuteczność w zwalczaniu bakterii i innych drobnoustrojów to 99,99%.
 • Grzejnik aluminiowy w kolorze grafitowym, który nie tylko jest funkcjonalny, ale pełni również funkcję dekoracji wnętrza.

EFEKTYWNOŚĆ GRZEWCZA

 • Wartość mocy cieplnej dla średniej temperatury 50°C na poziomie nawet o ponad 90% większym, niż popularne stalowe grzejniki płytowe tej samej masy.
 • Szybkie nagrzewanie: ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium. Nagrzewają się nawet kilka razy szybciej niż w stalowych modelach płytowych i żeliwnych o podobnej mocy i aż kilkanaście razy szybciej niż w przypadku ogrzewania podłogowego.
 • Specjalne ukształtowanie wylotów powietrza: ogrzane powietrze jest kierowane bezpośrednio do środka pomieszczenia, a nie w górę odbijając się od parapetu.

MNIEJSZE ZUŻYCIE WODY – NIŻSZE KOSZTY

 • Ograniczenie ilości zużywanej wody, dzięki wąskim kanałom. Gdy w grzejniku aluminiowym pracują 3 litry wody, to w modelu stalowym o tej samej mocy może być to już 7l, żeliwnym –15l, a w ogrzewaniu podłogowym nawet 50 l. Znacząco obniża to koszty jej funkcjonowania.

ŁATWY MONTAŻ I KONFIGURACJA

 • Grzejniki aluminiowe KFA Armatura sprzedawane są jako członowe – więc z łatwością można dopasować potrzebną moc grzewczą. Możliwy jest zakupu konfiguracji od pojedynczego panelu aż do zestawów 10-elementowych.
 • Dostępne są grzejniki z bocznym, jak i dolnym podłączeniem o standardowym rozstawie 50 mm, co oznacza, że można z łatwością podmienić grzejniki w instalacji, w której do tej pory pracowały grzejniki stalowe. Wykorzystanie uniwersalnych przyłączy krzyżowych prostych lub kątowych oraz możliwość montażu członów zasilających z prawej lub lewej strony grzejnika decyduje o innowacyjności i unikatowości rozwiązania KFA Armatura.
 • Grzejnik aluminiowe marki KFA Armatura bez najmniejszego problemu można podłączać do instalacji miedzianej, dzięki zastosowaniu ochronnych warstw antykorozyjnych już na etapie produkcji.

JAKOŚĆ I GWARANCJA

 • 20 barów: KFA Armatura produkuje grzejniki najwyższej jakości, które są specyfikowane na wysokie ciśnienie robocze.
  20 lat gwarancji

Funkcjonalność i innowacje: produkty marki KFA Armatura

Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami, chcemy, aby nasz dom wyglądał zgodnie z naszym gustem i stylem, żeby wnętrza w których przebywamy było funkcjonalne i nawiązywały do aktualnych trendów. Dobry design to przede wszystkim ergonomia i funkcjonalność. Najlepsze projekty to również te, które wprowadzają innowacje. I te właśnie cechy wyróżniają kolekcje marki Armatura Kraków.

Styl nowoczesny

Nowoczesna rodzina baterii Morganit trafi w gusta osób ceniących styl modernistyczny i minimalistyczny. Kształt uchwytu baterii Morganit jest wręcz stworzony dla wnętrz w tym stylu. Kubiczna forma nie tylko doskonale wygląda, ale spełnia najważniejsze zadanie designu – jest funkcjonalna, bo uchwyt mniej ślizga się w mokrej dłoni.

Innowacyjne rozwiązania

Mocnym punktem oferty marki KFA Armatura jest również seria Angelit – dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz chromowanej. Klasyczny chrom z pewnością przypadnie do gustu osobom, które preferują styl tradycyjny. Natomiast wersja z kolorem białym wpisuje się modny obecnie trend skandynawski, którego podstawę tworzy połączenie elementów drewnianych właśnie z bielą.

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w baterii wannowej Angelit jest całkowite wyeliminowanie przełącznika natrysku. Rozwiązanie to sprawia, że bateria ma atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim jest wygodniejsza w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości.

Jak to możliwe? Przełącznik został zintegrowany z regulatorem ceramicznym. Oznacza to, że przepływ wody jest sterowany jedynie poprzez uchwyt baterii. Aby kontrolować temperaturę, natężenie strumienia wody i równocześnie kierować ją do słuchawki prysznicowej bądź do wylewki, wystarczy odpowiednio ustawić dźwignię uchwytu.

Ekologia

Linia Mokait pozwala realnie zmniejszyć zużycie wody, co przekłada się na oszczędności w opłatach za wodę i ścieki, ale również pomaga dbać o środowisko. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego napowietrzacza SLC RUB CLEAN, który niezwykle efektywnie miesza wodę z powietrzem, nie zmniejszając komfortu użytkowania.

Dla baterii umywalkowej i bidetowej Mokait zużycie wody wynosi zaledwie 6l/min, a konstrukcja SLC RUB CLEAN gwarantuje zachowanie pełnej funkcjonalności przez cały okres użytkowania baterii – aby wyczyścić zbierający się kamień, napowietrzacza nie trzeba go demontować, wystarczy jedynie przetrzeć ręką elastyczne sitko.

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE