Wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie

rozstrzygnięcie konkursu

luty 2023

organizator

Gmina Mikołów

lokalizacja

Mikołów

opis
21 lutego br. rozstrzygnięto jednoetapowy konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, niezbędną infrastrukturą techniczną oraz informacjami zawierającymi wstępne rozwiązania, techniczne, technologiczne i kosztowe.
 
Nowy budynek zgodnie z założeniami konkursu powinien być funkcjonalny, atrakcyjny wizualnie, a także przyjazny dla środowiska. W konkursowej propozycji należało wziąć pod uwagę także zalecenia konserwatorskie.
 
Sąd konkursowy pod przewodnictwem Wojciecha Klasy w składzie Andrzej Gortel, Daniel Mlicki, Sławomir Wrzesień i Marcin Stokłosa spośród szesnastu zgłoszonych prac wybrał i nagrodził trzy. Pierwszą nagrodę zdobyła propozycja architektki Magdaleny Jagody z Katowic, drugą projekt zespołu GIGA Architekci z Mikołowa, a trzecią — PRAZA architekci z Dąbrowy Górniczej.
 
Konkurs nie jest realizacyjny — na podstawie wybranych przez sąd będzie można stworzyć rozwiązanie dla przyszłej siedziby MDK-u. Jak podkreślają organizatorzy, Urząd już teraz przygotowuje dokumentację, by w momencie, gdy tylko pojawi się taka możliwość móc aplikować o dofinansowanie zewnętrze na budowę obiektu.

I Nagroda

Magdalena Jagoda Architekt

II Nagroda

GIGA Architekci

III Nagroda

PRAZA architekci

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE