PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Meble na każdą przestrzeń

27 września '19


Kierunek działań MDD przez długi czas określały przede wszystkim meble o stricte biurowym charakterze. Dzisiaj nadal pełnią one bardzo ważną rolę w portfolio firmy, wykorzystywane są jednak również w placówkach medycznych, kawiarniach, przestrzeniach komercyjnych oraz miejscach o prywatnym charakterze.

Ofertę lad recepcyjnych, biurek i krzeseł uzupełniają meble z kategorii seating oraz systemy budek akustycznych. Produkty firmy wyposażają przestrzenie na całym świecie: Biały Dom, Luwr, francuskie Muzeum Prehistorii, a ostatnio konsulat Rzeczypospolitej w Houston.

Elastyczność i różnorodność to cechy, które wyróżniają MDD na rynku. Większość produktów zaprojektowana została w oparciu o zasadę customizacji. Oznacza ona, że to klient decyduje o ostatecznym wyglądzie oraz funkcjach mebla. Jako przykład mogą posłużyć krzesła z kolekcji New School, do których dopasować można jedną z kilku rodzajów podstaw: od tradycyjnej czteronożnej, przez obrotową, po wysoki stelaż stołka barowego. Podobnie jest w przypadku sof i foteli z kolekcji Mesh autorstwa Krystiana Kowalskiego, których funkcja wynika z rodzaju zastosowanego oparcia: zmiana niskiego tyłu na wyższy wyznacza przestrzeń prywatną, zaś wariant wysoki i szerszy tworzy samoistną niszę akustyczną.

To efekt przyjętego przez nas modelu działania. Jesteśmy dużą firmą, inwestującą w najnowsze rozwiązania technologiczne i na bieżąco usprawniającą procesy. Nie ograniczamy się jednak do produkcji seryjnej – wyjaśnia Marek Sikorski, Dyrektor Produkcji MDD. – Produkujemy pojedyncze sztuki, realizujemy zamówienia w małych ilościach, także nietypowe i na wymiar. Pozwala nam to działać kompleksowo: od recepcji po kuchnię.

Atutem MDD jest międzynarodowe doświadczenie w zakresie współpracy projektowej i produktowej oraz na poziomie kontaktu z klientami i partnerami na całym świecie. Obecnie to ponad 60 rynków eksportowych i ponad milion wyposażanych przestrzeni rocznie.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE