Naturalny, ekologiczny o doskonałych parametrach technicznych

28 września '19


Klinkier to materiał naturalny, ekologiczny o doskonałych parametrach technicznych. Inwestorzy, którzy decydują się na cegłę lub płytkę klinkierową mogą być pewni jej wytrzymałości, trwałości, a także odporności. Zastosowanie go to również recepta na nowoczesny i energooszczędny dom, a klinkierowe elewacje, nie mają sobie równych, jeśli chodzi o trwałość.

Powierzchnia pokryta cegłą lub płytką klinkierową zachowa niezmienioną barwę przez cały okres jej użytkowania, a do tego będzie wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Cegła klinkierowa jest najbardziej ekologicznym budulcem, wypalana jest z naturalnych surowców – gliny zmieszanej z kwarcem i innymi minerałami, a sama jej produkcja pozostawia bardzo niski ślad ekologiczny. Dzięki temu od setek lat zapewnia zdrowy, naturalny mikroklimat murowanych z niej budynków. To wybór, który korzystnie wpływa na zdrowie i gwarantuje, że żyjemy w naturalnym dla nas środowisku.

MODNA CERAMIKA BUDOWLANA

Eleganckie grafity, szarości i antracyty z powodzeniem stosowane są w branży budowlanej, od elewacji, po dach, a nawet wnętrza. W ofercie firmy Röben znajdziemy ponad 100 propozycji cegieł i płytek klinkierowych, a każdą z nich wyróżniają unikatowe cechy. Zarówno cegły, jak i płytki klinkierowe dostępne są nie tylko w modnych odcieniach szarości, ale w ofercie marki Röben można znaleźć pełną paletę barw i odcieni, dzięki czemu spełnia ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Wybrane modele cegieł i płytek klinkierowych występują aż w trzech formatach – standardowym NF (240 x 115 x 71 mm), wydłużonym LDF (290 x 115 x 52 mm) oraz jeszcze dłuższym XLDF (365 x 115 x 52 mm), dzięki czemu stwarzają niemal niczym nieograniczone możliwości projektowe np. antracytowa, cieniowana powierzchnia cegły SYDNEY ciekawie wkomponuje się w zieleń ogrodu.

Z kolei gładka cegła PORTLAND lub delikatnie cieniowana BRISBANE zastosowane na elewacji, nadadzą jej elegancji tworząc doskonałe tło dla akcentowanych fasad i podmurówek. Nowością w ofercie klinkieru jest cegła i płytka MARGATE w formatach NF i LDF, utrzymana w jaśniejszej szarej tonacji. Jej lico jest wyjątkowe, łączy dwa odcienie szarości, co powoduje, że jej kolor prezentuje się inaczej w zależności od oświetlenia. W pełnym słońcu wydaje się być niemalże biała. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań w ofercie marki Röben znajdą również cegły oraz płytki klinkierowe w odcieniach czerwieni czy pomarańczy, które doskonale sprawdzą się w przypadku projektów w stylu klasycznym, ale również loftowym.

CERTYFIKOWANA JAKOŚĆ

Decydując się na ceramiczne materiały budowlane, wybieramy materiały naturalne, ekologiczne i przede wszystkim trwałe. Jakość produktów marki Röben potwierdzają liczne certyfikaty oraz okresowe kontrole jakości przeprowadzane przez zewnętrzne placówki kontrolne. Cegły klinkierowe Röben poddawane są okresowej certyfikacji pod kątem oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych zgodnie z normą EN 771-1: 2011+A1:2015, podobnie jak płytki klinkierowe, które spełniają najwyższe standardy normy PN EN 14411:2016-09.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE