PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Oprawy oświetleniowe z technologią Tunable White

01 października '19


Liralighting to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w produkcji opraw oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. Swoją wiedzę i doświadczenie przekładamy na tworzenie idei dostosowanych do różnorodnych wymagań klientów.

Jako jedna z nielicznych firm oświetleniowych w Polsce, możemy pochwalić się własnym laboratorium fotometrycznym, dzięki któremu stale się rozwijamy i wdrażamy innowacyjne technologie. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który umożliwia kontrolę całego procesu obróbki oraz malowanie w pełni zautomatyzowanej malarni proszkowej.

Liralighting oferuje nie tylko produkty o bardzo wysokiej jakości, ale również profesjonalne wsparcie oraz indywidualne podejście na każdym etapie realizacji. #CUSTOMMADE to możliwość projektowania, dostosowania, modyfikacji bądź stworzenia całkowicie nowych opraw oświetleniowych, czy całych systemów, na specjalne zamówienie klienta.

Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie udzielać kompleksowego wsparcia w procesach realizacji projektów oświetleniowych. Zapoznajemy się z charakterystyką obiektu i założeniami klienta, szukamy rozwiązań, a następnie zespół ekspertów rozpoczyna pracę nad realizacją. Dążenie do ciągłego rozwoju pozwala nam stale udoskonalać produkty. Oprawy Liralighting wyróżniają się dużą funkcjonalnością i skutecznością. Bardzo wysokie parametry oraz staranna jakość wykonania, zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

Wybrane produkty wyposażone są w inteligentne systemy, które nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale również doskonale wpływają na samopoczucie, zdrowie, komfort jak również efektywność pracy. Wykorzystujemy technologię Tunable White, która dostosowuje barwę światła do rytmu światła naturalnego, a tym samym implikuje idealny dla organizmu cykl dobowy. Produkty zawierające technologie Tunable White mogą być stosowane praktycznie w każdej przestrzeni.

Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych wpływa na proste użytkowanie naszych produktów, a tym samym na poprawę komfortu życiowego użytkowników. Wybrane oprawy firmy Liralighting posiadają możliwość sterowania z poziomu urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów czy smarwatch’y – poprzez aplikację CASAMBI. Sterowanie za pomocą inteligentnej technologii CASAMBI daje użytkownikowi możliwość pełnej regulacji oświetlenia, m.in. ściemniania, zmiany temperatury barwowej, czy ustawienia rytmu dnia. Rozwiązanie to sprawdza się w przestrzeniach biurowych, publicznych jak i mieszkalnych.

Nowoczesna technologia produkcji, gwarancja najwyższej jakości, współczesny design i funkcjonalność to najważniejsze cele inżynierów marki Liralighting. Budując nową linię opraw, zwracamy uwagę na wysokie parametry świetlne, sprawność, a także minimalizowanie efektu olśnienia. Nasze produkty dają możliwość tworzenia optymalnych rozwiązań oświetleniowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Wieloletnie funkcjonowanie na rynku oświetleniowym sprawiło, że oprawy Liralighting trafiają do różnorodnych przestrzeni. Zaopatrujemy w oświetlenie sklepy, restauracje, osiedla mieszkaniowe, obiekty sportowe, hale magazynowe, przemysłowe, muzea, biura czy hotele. Nasze oświetlenie zastosowane zostało m.in. w obiektach takich jak: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, hala PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie, Hotel Indigo w Krakowie, obiekt biurowy Woolgar Hunter w Szkocji, biurowiec Českomoravský Cement w Czechach, salon łazienkowy Ceram City w Krakowie, biuro Marvipol Development w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowie, magazyn Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy, Osiedle Nadmorski Dwór w Gdyni, Osiedle Bobrowiecka 10 w Warszawie i wiele innych.

LEAN

Nieskomplikowany kształt, nowoczesny design i funkcjonalność oprawy pozwala na jej różnorodne zastosowanie. LEAN znakomicie oświetli ciągi komunikacyjne, biura, gabinety, recepcje, restauracje, przestrzenie publiczne, jak również wnętrza mieszkalne. W oprawie zastosowane zostały najwyższej jakości diody LED oraz innowacyjny, antyolśnieniowy układ optyczny, który nadaje wysoką sprawność – powyżej 90% oraz redukcję współczynnika UGR<14. LEAN występuje w wersji zwieszanej z możliwością świecenia góra-dół. Parametry tej oprawy pozwalają na komfortowe warunki podczas pracy, nauki, zabawy czy odpoczynku.

WELLBE

Kształt oprawy łączy w sobie prostotę, oryginalność i elegancję. WELLBE doskonale może pełnić funkcję dekoracyjną, jak również znajdzie swoje zastosowanie jako oświetlenie miejsca pracy, w stylowym salonie nad stołem, jako oświetlenie kuchenne, bądź w holu czy recepcji. WELLBE podkreśli unikalny charakter każdego wnętrza, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom oświetlenia, bez niekorzystnego efektu olśnienia. Oprawa łączy w sobie wysoką sprawność – powyżej 90% i właściwe parametry. WELLBE występuje również w wersji zwieszanej z możliwością świecenia góra-dół.

TREE

Prosta, nienarzucająca się lampa parkowa, zaprojektowana przez Ultra Architects, która swoim kształtem przypomina drzewo. TREE występuje w dwóch wersjach i w różnych wysokościach. To, co najbardziej wyróżnia ją spośród innych lamp parkowych, to możliwość wmontowania budki lęgowej dla ptaków. Na przestrzeni lat, w miastach i ich otoczeniu, krajobraz bardzo się zmienił. Wiele terenów zielonych zostało przekształconych na osiedla mieszkalne czy tereny przemysłowe. Ptactwo zniknęło z tych obszarów, ze względu na brak optymalnych miejsc do zakładania gniazd. Ideą projektanta oprawy TREE jest przeniesienie do miast więcej środowiska naturalnego, poprzez stworzenie dla ptaków warunków, które ułatwią im zakładanie siedlisk lęgowych.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE