Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize
Zobacz w portalu A&B!

Produkty CEMEX przyjazne dla natury

21 września '22


W ofercie CEMEX znajdują się ekologiczne rozwiązania o wyjątkowych właściwościach. Jednym z nich jest PERVIA path — nawierzchnia o strukturze otwartej, posiadająca zdolność do swobodnego i szybkiego odprowadzania wód opadowych z powierzchni do głębiej położonych warstw. Drugim produktem jest rodzina betonów Vertua® o obniżonym poziomie emisji dwutlenku węgla. W zależności od rozwiązania produkty Vertua® umożliwiają obniżenie emisji CO2 do 50% w porównaniu z referencyjnym betonem opartym na najbardziej popularnym w Polsce cemencie portlandzkim CEM I 42,5R.

PERVIA path to rozwiązanie, które wspiera odpowiedzialną gospodarkę wodną, wpływając na zwiększenie zasobów wód gruntowych i zachowanie równowagi w naszym środowisku naturalnym. Im mniej powierzchni nieprzepuszczalnych, tym mniej wody opadowej gwałtownie spływa do kanalizacji i do rzek, dzięki czemu nie są tracone zasoby niezbędne do funkcjonowania przyrody. Przyczynia się to do zmniejszenia skutków powodzi, występujących w okresach wiosennych i letnich.

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, PERVIA path absorbuje wodę i przenosi ją na głębsze poziomy gleby, zapobiegając w ten sposób gwałtownemu przyborowi wody podczas ulewnych deszczów. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanej nawierzchni składającej się z sieci połączonych ze sobą pustek, które umożliwiają swobodny przepływ wody.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz betonu wodoprzepuszczalnego na podjazd, na taras, chcesz zaprojektować dekoracyjne ścieżki ogrodowe odpowiednie dla wszystkich warunków pogodowych, czy też zbudować drogę rowerową, produkty PERVIA path sprawdzą się w każdym w tych rozwiązań.

Sektor budownictwa od kilkunastu lat wprowadza narzędzia, które mają na celu przyspieszenie zmian w kierunku budownictwa zrównoważonego. Dlatego tak ważne jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w betonie jako podstawowym materiale wykorzystywanym na każdej budowie. W odpowiedzi na zmiany klimatyczne obszar budownictwa musi szukać innowacyjnych rozwiązań w celu zmniejszenia oddziaływania budynków na środowisko.

© Cemex

CEMEX podejmuje działania na rzecz ochrony klimatu, stawiając sobie za cel osiągnięcie 35-procentową redukcji indywidualnego poziomu emisji CO2 do 2030 roku, oraz produkcji betonu o zerowej emisji netto CO2 do 2050 roku.

Ważnym krokiem w realizacji strategicznych celów jest wprowadzenie do oferty betonów niskoemisyjnych Vertua®. Redukcja emisji CO2 przedstawiona jest w udziale % i ilościowym [kg/m³] w odniesieniu do odpowiadającym im betonów referencyjnych wykonanych na recepturach opartych na najpopularniejszym cemencie portlandzkim CEM I 42,5R.

Obniżenie poziomu emisji CO2 produktów Vertua® jest możliwe dzięki zastosowanych do produkcji komponentów o obniżonym śladzie węglowym. Oprócz Vertua® classic (redukcja CO2 do 30%) oraz Vertua® plus (redukcja CO2 do 50%), w rodzinie betonów Vertua® są również betony neutralne względem emisji CO2 — betony Vertua® zero.

Vertua® charakteryzuje się analogicznymi właściwościami jak tradycyjnie stosowane betony, dlatego możemy w sposób uniwersalny zastosować je na każdym etapie realizacji inwestycji zgodnie z projektowanymi parametrami betonu. Dodatkowo, zastosowanie Vertua® w budynku objętym certyfikacją wielokryterialną pozwala na uzyskanie dodatkowych punktów o ocenianych kategoriach.

W sprawie ekologicznych produktów CEMEX skontaktuj się z:


Więcej informacji o produktach ekologicznych CEMEX na stronie www.cemex.pl

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE