PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Produktywne miejsca pracy dzięki dźwiękochłonnym sufitom i panelom ściennym

28 października '19

Akustyka biura, która sprzyja pracownikom

Od akustyki biura zależy to, czy biuro będzie postrzegane jako produktywne miejsce pracy – pokazują badania obejmujące 500 000 pracowników w różnych krajach, także w Polsce, prowadzone przez firmę Leesman.

Ecophon od 70 lat pomaga kształtować akustykę biur przy pomocy starannie dopracowanych, dźwiękochłonnych sufitów i paneli ściennych. Współpracujemy z międzynarodowymi ośrodkami naukowo-badawczymi, śledzimy nowe trendy w biznesie i związane z tym potrzeby. Naszą wiedzę i doświadczenie wdrażamy w projekty biur o różnej skali i różnych budżetach, wpisując się w wizję architekta i indywidualne potrzeby organizacji oraz jej pracowników.

Sufity akustyczne i panele ścienne Ecophon poddajemy szczegółowym badaniom w certyfikowanych laboratoriach zewnętrznych pod kątem właściwości akustycznych, bezpieczeństwa pożarowego, wpływu na jakość powietrza czy wpływu na środowisko naturalne. Do każdego z naszych rozwiązań, również paneli ściennych, posiadamy deklaracje EPD – szczegółową ocenę wpływu poszczególnych produktów na środowisko naturalne na etapie pozyskiwania surowca, przetwarzania go, produkcji rozwiązań i transportu.

Materiał, z którego wykonane są nasze sufity i panele ścienne, pochodzi w 84% z recyclingu, a przy ich produkcji stosowany jest miks energetyczny i technologia, która obniża ślad węglowy produktu.

  • Ecophon Solo Baffle – przestrzenne pochłaniacze dźwięku – pierwotnie były stosowane w halach produkcyjnych, teraz szturmem zdobywają przestrzenie biurowe. Zaletą baffli produkowanych przez Ecophon jest ich wysoka efektywność akustyczna i elastyczność – możliwość docinania, by tworzyć nowe kształty, materiał się nie kruszy. Na zdjęciach obok Ecophon Solo Baffle w formie kratownicy i z pomalowanymi krawędziami.
  • Ecophon Matrix – to popularne płyty Ecophon Solo, ale osadzone na profilach, z wygodnym mechanizmem uchylno-zatrzaskowym, zapewniającym szybki dostęp do przestrzeni sufitowej. Możliwość łączenia różnych formatów płyt daje interesujący efekt.
  • Panele ścienne Ecophon Akusto One – bezramowe panele ścienne o najlepszych właściwościach dźwiękochłonnych, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, w różnych kształtach i kolorach, z możliwością nadruku indywidualnego. Stosowane w salach spotkań, budkach telefonicznych i biurach open space.

Kluczową kwestią jest zaplanowanie akustyki na możliwie wczesnym etapie procesu budowlanego. Nasi specjaliści mogą pomóc w:

  • Określeniu celów akustycznych dla poszczególnych pomieszczeń i stref z uwzględnieniem konkretnej aranżacji, aktywności tam wykonywanych oraz priorytetów organizacji i użytkowników.
  • Przygotowaniu wytycznych wraz z terminologią i opisem norm akustycznych dla biur.
  • Wyborze skutecznych rozwiązań dopasowanych do budżetu.

Przeprowadzamy także szkolenia i seminaria na temat dźwięku, słuchu i akustyki wnętrz.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE