Urszula Krauze

Jestem absolwentką studiów licencjackich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura Wnętrz. Architektura, design i sztuka to dla mnie codzienność, która nie nudzi, a zachwyca z każdym kolejnych dniem coraz bardziej.

Obecnie zaczynam swoją przygodę z projektowaniem, jestem na etapie poszukiwań i rozwijania swoich umiejętności, jest to dla mnie fascynujące doświadczenie. Moim głównym zainteresowaniem w architekturze i nie tylko jest styl skandynawski. Czystość, minimalizm i funkcjonalność, ale również silne zamiłowanie do kultury lokalnej to cechy, które napędzają moje projekty.

Interesuje mnie projektowanie wnętrz, ale nie wykluczam przy tym samej architektury — dialog wnętrza z zewnętrzem jest dla mnie kluczowy, tak jak dialog użytkownika z przestrzenią. Istotna jest również dla mnie świadomość ekologiczna oraz życie i wpływ projektu na przyrodę. Chciałabym również rozwijać się w kierunku rzemiosła i wytwórczości — pasjonuje mnie projektowanie mebli oraz proces ich tworzenia. Szczególnie ciekawa jest dla mnie praca z naturalnymi materiałami, materiałami z recyklingu czy materiałami, które zachowają się w środowisku na lata.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE