PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Rewolucyjne i rewelacyjne sufity HeartFelt® Origami od Hunter Douglas Architectural

26 kwietnia '21

System filcowych paneli sufitowych HeartFelt® usztywnionych techniką origami


HeartFelt® Origami to nowy system sufitów filcowych
w gamie istniejących już systemów sufitów filcowych z linii HeartFelt®. Inspiracją do jego stworzenia była elegancka i efektywna japońska technika składania papieru origami, która jest w rzeczywistości bardzo praktyczną metodą usztywniania materiałów bez konieczności dodawania innych elementów. Kształt modułów HeartFelt® Origami i ich usztywnienie oparte są właśnie na tej technice. W ten sposób panele filcowe zyskują dodatkową sztywność i atrakcyjne wykończenie.


HeartFelt® Origami – swoboda projektowania

Ponieważ dostępnych jest pięć różnych rozmiarów, projektant ma również dużą swobodę w wyborze kształtu lub kombinacji kształtów, które najlepiej pasują do danej przestrzeni. Panele sufitowe HeartFelt® Origami dostępne są także w pięciu odcieniach szarości, od białego do czarnego, zatem do każdego wnętrza można dobrać odpowiedni odcień, choć bardzo popularne okazało się ich łączenie w ramach jednego projektu.

HeartFelt® Origami – nowy system sufitów filcowych © Hunter Douglas Architectural

HeartFelt® Origami – nowy system sufitów filcowych w pięciu różnych odcienaich szarości wpisze się w każde nowoczesne wnętrze — zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i bardziej kameralnych kubaturach.

© Hunter Douglas Architectural

Sufit z paneli HeartFelt® Origami – akustyka idealna

Kreatywna płaszczyzna trójkątów HeartFelt® Origami umożliwia bardzo dobre tłumienie dźwięku co zapewnia świetną akustykę. Przeważnie zamknięty charakter systemu HeartFelt® Origami skutkuje wartością tłumienia dźwięku wynoszącą około αW 0,8, redukuje również efekt rezonansu dźwięku i zmniejsza natężenie głosów w ruchliwych przestrzeniach biurowych, budynkach użyteczności publicznej i innych pomieszczeniach.

HeartFelt® Origami – nowy system sufitów filcowych © Hunter Douglas Architectural         HeartFelt® Origami – nowy system sufitów filcowych © Hunter Douglas Architectural

HeartFelt® Origami – nowy system sufitów filcowych. Estetyczna i nienachalna forma mimo swojego rozrzeżbenia integruje się z wnętrzem tworząc w niej ciekawy akcent przestrzenny.

© Hunter Douglas Architectura

Łatwość wdrożenia i przyjemność z użytkowania

HeartFelt® Origami jest prosty i szybki w montażu. Wzory origami na suficie tworzą atrakcyjne wykończenie, które przy odpowiednim oświetleniu wywołuje zachwycającą interakcję światła i cienia. HeartFelt® Origami może być montowany jako system sufitowy wypełniający pomieszczenie lub jako rozwiązanie samodzielne.


Więcej informacji na stronie firmy Hunter Douglas Polska Sp. z o.o. w portalu A&B.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE