PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wentylacja decentralna do pojedynczych pomieszczeń

31 października '19


Marką BLAUBERG sygnowane są urządzenia z zakresu wentylacji decentralnej przeznaczone do pojedynczych pomieszczeń – wszędzie tam, gdzie ze względów ograniczonej przestrzeni montażowej trudno jest zainstalować centralny system wentylacji mechanicznej, a konieczna jest poprawa jakości powietrza.

Wentylacja decentralna jest jednym z najnowszych trendów w branży. Jest to idealne rozwiązanie dla budynków już istniejących, modernizowanych, a także tych nowopowstających. System wentylacji decentralnej przewiduje montowanie urządzeń bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku. Zastosowane w nich wymienniki (ceramiczne, higroskopijne) charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością odzysku ciepła.

Urządzenia są niezwykle ciche, dzięki czemu mogą być stosowane w mieszkaniach, biurach jak również w budynkach instytucjonalnych. Ich niebywałą zaletą jest możliwość osiągnięcia bardzo wysokiego stopnia filtracji cząsteczek PM 2.5 poprzez zastosowanie dodatkowego filtra F8.

BLAUBERG poleca

Urządzenia wentylacji decentralnej VENTO EXPERT oraz VENTO ECO

Cykliczna praca rekuperatorów wyposażonych w rewersyjne wentylatory pozwala zachować ciągłą wymianę powietrza w danym pomieszczeniu. Urządzenie działa w dwóch 70-cio sekundowych cyklach pracy: w pierwszym cyklu ciepłe, zużyte powietrze wywiewane jest na zewnątrz, a wymiennik ciepła akumuluje zawarte w nim ciepło. Następnie wentylator rewersyjny wywołuje zmianę kierunku przepływu - świeże, chłodne powietrze przepływa przez filtry oraz wymiennik ciepła odbierając z niego wcześniej zakumulowaną energię cieplną. Po 70 sekundach urządzenie ponownie wraca do cyklu wywiewu. Możliwość skomunikowania kilku jednostek pozwala na utrzymanie ruchu powietrza pomiędzy wentylowanymi pomieszczeniami. Podczas kiedy w jednym pomieszczeniu rekuperator jest w trybie nawiewu, drugie skomunikowane urządzenie pracuje w trybie wywiewu. Po określonym czasie następuje zmiana cyklu i odwrócenie kierunku przepływu powietrza. Dzięki wykorzystaniu kilku połączonych jednostek, zwiększamy również krotność wymian powietrza w budynku.

 • Wydajność: do 50 m3/h
 • Efektywność odzysku ciepła do 97%
 • Moc: od 1 W
 • Poziom ciśnienia akustycznego: od 12 dB(A) ~3 m
 • Automatyczne programowanie trybów pracy
 • Obsługa zdalna za pomocą pilota lub smartfona z aplikacją BLAUBERG VENTO (dostępna bezpłatnie w GooglePlay oraz AppStore)


Centrale wentylacyjne z wymiennikiem przeciwprądowym FRESHBOX 100 WiFi

Urządzenie typu Freshbox 100 to kompletna centrala wentylacyjna do pojedynczych pomieszczeń wymagających nieco większej wydajności. Ze względu na niewielkie gabaryty oraz estetyczny design odpowiednia jest do wnętrz o charakterze reprezentacyjnym. Odzysk ciepła zachodzi w wymienniku przeciwprądowym wykonanym z polistyrenu (w opcji z membraną entalpiczną). Cyrkulację powietrza wymuszają dwa wentylatory wyposażone w energooszczędne silniki EC. W wyposażeniu standardowym urządzenia na nawiewie zastosowano filtry klasy G4 i F8. Jako opcja dostępna jest wbudowana nagrzewnica wstępna bądź wtórna. Obudowa stalowa izolowana akustycznie pianką kauczukową jest przykryta eleganckim panelem akrylowym w kolorze białym. Freshbox 100 WiFi wyposażony jest automatykę pozwalającą na programowanie tygodniowego trybu pracy, regulację prędkości wentylatorów oraz temperatury nawiewanego powietrza (w urządzeniach wyposażonych w nagrzewnicę).

 • Wydajność: do 100 m3/h
 • Efektywność odzysku ciepła do 96%
 • Moc: od 12 W
 • Poziom ciśnienia akustycznego: od 13 dB(A) ~3 m
 • Automatyczne programowanie tygodniowego trybu pracy
 • Obsługa zdalna za pomocą pilota lub smartfona z aplikacją BLAUBERG FRESHBOX (dostępna bezpłatnie w GooglePlay oraz AppStore)


Więcej informacji www.blauberg.pl

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE