PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Wyrafinowana alternatywa dla tradycyjnego układu pionu kanalizacyjnego

28 października '19

GEBERIT SUPERTUBE
(OD)ZYSKAJ PRZESTRZEŃ

Nowe rozwiązanie Geberit SuperTube oferuje wyrafinowaną alternatywę dla tradycyjnego układu pionu kanalizacyjnego w wysokościowcach. Główna korzyść to wyeliminowanie konieczności montowania dodatkowego pionu z wentylacją boczną.

BRAK KONIECZNOŚCI MONTAŻU PIONU WENTYLACYJNEGO

Dzięki używanym na całym świecie od wielu lat kształtkom Geberit PE Sovent piony kanalizacyjne można budować bez biegnących równolegle przewodów wentylacyjnych, gdyż kształtki zapewniają połączenie podejść kanalizacyjnych z pionem w hydraulicznie zoptymalizowany sposób.

Słup powietrza, który powstaje dzięki hydraulicznie zoptymalizowanym kształtkom, zachowuje stabilność do punktu pierwszej zmiany kierunku. W chwili gdy pion kanalizacyjny zmienia kierunek, w poziomych odcinkach rur dochodzi do zaburzenia przepływu powietrza. Aby zapewnić kompensację zmian ciśnienia w pionie, należało zastosować obejście wentylacyjne na tego typu odsadzce.

Nowe rozwiązanie zapewnia ciągłość słupa kolumny powietrza w pionie kanalizacyjnym przy zmianie kierunku jego przebiegu o 90°.

OSZCZĘDNOŚĆ POWIERZCHNI

Technologia Geberit SuperTube daje dużą oszczędność powierzchni, zarówno w przypadku pionowego pionu wentylacyjnego, jak i w przesunięciu poziomym. Przy użyciu technologii SuperTube pion wentylacyjny, który był dotychczas niezbędny przy zmianie ułożenia kanału, nie jest już potrzebny. Dzięki wykorzystaniu rur o mniejszej średnicy i pominięciu pionów wentylacyjnych można zastosować przepusty niskośrednicowe. Po zmianie kierunku na poziomy można użyć rury o długości do 6 metrów, bez jakiegokolwiek spadu, co jest dodatkową korzyścią. Dzięki temu zawieszenie sufitowe można umieścić w niewielkiej odległości od sufitu betonowego. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej efektywne planowanie wysokości pomieszczeń. Uzyskaną dzięki technologii Geberit SuperTube dodatkową powierzchnię można lepiej wykorzystać w planowaniu przestrzeni użytkowych.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Dzięki technologii Geberit SuperTube zmniejsza się również czasochłonność planowania i instalacji, gdyż system odprowadzający można wprowadzić przy użyciu jednego pionu. Takie rozwiązanie daje niezaprzeczalne korzyści dla inżynierów sanitarnych i instalatorów, pozwalając na przykład na łatwiejsze rozplanowanie instalacji odprowadzającej w budynku. Dzięki pominięciu pionu wentylacyjnego oraz użyciu rur o mniejszej średnicy instalator potrzebuje mniej materiałów, a praca na budowie może posuwać się w szybszym tempie.

Przed wprowadzeniem na rynek nowa technologia Geberit SuperTube została gruntownie zbadana w pionach testowych zbudowanych w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Rapperswil-Jona (Szwajcaria).

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE