JK ARCHITEKCI JOANNA KUBIESA

Tworzymy zespół współpracujących ze sobą architektów, projektantów branżowych, projektantów wnętrz, plastyków, designerów, fotografów oraz artystów z różnych dziedzin sztuki, których twórczość  znajduje swoje miejsce na każdym etapie projektu i realizowanej inwestycji.

Pracowania projektowa swoją aktywność projektową i usługową prowadzi w ramach kontynuacji założonej w grudniu 1991r. jednoosobowej działalność: „Projektowanie, aranżacja wnętrz, wykonawstwo” oraz spółki cywilnej pod nazwą „Kubiesa-Projektowanie.sc”, prowadzonych przez arch. Joannę Kubiesa - Pinkosz, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, a od 2020r. absolwentkę studiów podyplomowych TDM Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, dla której studia podyplomowe były kontynuacją wieloletniego  zainteresowania designem i projektowaniem wzorniczym.

Zdobyte, podczas ponad trzydziestoletniej współpracy zespołu architektów i projektantów branżowych, doświadczenie projektowe i wykonawcze nad kompleksowymi opracowaniami dokumentacji projektowych budowlano-wykonawczymi, odnajduje swoje liczne realizacje  w budynkach i obiektach użyteczności publicznej, w tym zabytkowych i inwestycjach deweloperskich, na terenie województwa dolnośląskiego i miasta Wrocławia, dla których głównymi zleceniodawcami są jednostki gminne i instytucje publiczne oraz prywatni inwestorzy.

Poszukiwanie w projektowaniu skali, proporcji oraz funkcjonalnych i ekologicznych zastosowań, definiuje zespół w pracy i przekłada się na umiejętność łączenia tradycyjnych rozwiązań i materiałów z nową technologią, i z uwagą na zmieniające się warunki klimatyczne oraz egzystencjonalne.

Projekty i realizacje

(autorskie i we współpracy)
INSPIRACJE