Zobacz w portalu A&B!
BIM Toolbox Paneltech – Paneltech inwestuje w technologię BIM!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Boksy podtynkowe do baterii natryskowych

09 kwietnia '19

Minimalizm i wygoda — propozycja Laveo

Na nowoczesny design składa się wiele różnorodnych czynników. Zależy on m.in. od jakości wykorzystanych materiałów wykończeniowych, ich kolorystyki, a także dodatków i armatury. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się piękną aranżacją, należy także pamiętać o tych elementach, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Od nich zależy bowiem nasz komfort, ale też bezpieczeństwo — zwłaszcza jeśli mowa o instalacjach podtynkowych, coraz popularniejszych w branży wnętrzarskiej. W związku z tym marka Laveo wprowadza do swojej oferty boksy podtynkowe do baterii natryskowych, które ułatwią codzienne korzystanie z armatury, a równocześnie pozwolą osiągnąć wyjątkowy efekt aranżacyjny.

użyteczność i minimalizm

Tworząc podtynkową instalację doprowadzającą wodę do baterii umieszczonej na ścianie, musimy pamiętać, że jej „serce” będzie ukryte, najczęściej pod płytkami. Dlatego marka Laveo wprowadziła do swojej oferty boksy podtynkowe, które ułatwiają montaż baterii podtynkowej. Stanowią one rozwiązanie potencjalnych problemów i posiadają wiele użytecznych cech. Po pierwsze zajmują niewiele miejsca – klasyczne instalacje odstają od ściany o około 140 mm, podczas gdy bateria z boksem podtynkowym jedynie o ok. 58 mm. Po drugie ich wykorzystanie będzie wpływało na wizualny aspekt tworzenia aranżacji oraz ogólną estetykę wnętrza – są bowiem ciekawą alternatywą dla m.in. paneli prysznicowych. Po trzecie korpus baterii został wykonany z mosiądzu, a obudowa z plastiku, co wpływa na tłumienie hałasu związanego z szumem wody.

wszystko pod kontrolą

Boksy podtynkowe Laveo zostały zaprojektowane w ten sposób, aby do minimum ograniczyć konieczność ingerowania w instalację. Ich konstrukcja umożliwia „uporządkowanie” elementów znajdujących się za ścianą, a także chroni baterię oraz materiały wykończeniowe przed pojawieniem się wilgoci. To rozwiązanie pozwala ponadto na bardzo łatwy dostęp do instalacji. W razie awarii nie ma konieczności kucia ścian, czy demontażu znaczącej części aranżacji – wystarczy jedynie usunięcie płytki lub osłony rewizyjnej, pod którą znajduje się boks.

uniwersalne rozwiązanie

Marka Laveo do wielu swoich baterii natryskowych dostępnych w zestawach (tj. bateria, deszczownica, słuchawka z wężem) dołącza obecnie boks podtynkowy. Dzięki temu dokonując jednego zakupu, zaopatrujemy się we wszystkie elementy niezbędne do stworzenia instalacji doprowadzających wodę. Boks dostępny jest także wraz z samą baterią natryskową z przełącznikiem funkcji, do której sami dobieramy sobie słuchawkę prysznicową czy deszczownicę. Obecnie są one dostępne m.in. dla linii ALEA, CALLA, DEZA, KVADRATO, PLATO oraz PRETTO. Już niebawem pojawią się także w liniach POLLA, LARGO oraz ASTA. Wyróżnikiem boksów podtynkowych Laveo jest także mini poziomica, która może być pomocna podczas instalacji.

Boks podtynkowy do baterii natryskowych

boksy podtynkowy do baterii natryskowych

© Laveo

Aby cieszyć się piękną aranżacją przez długie lata, powinniśmy bardzo dużą uwagę przyłożyć do instalacji, które zostaną ukryte w ścianach. Szczególnie w przypadku tak newralgicznych przyłączy, jak te doprowadzające wodę do baterii, ich odpowiednia jakość jest kluczowa. W przypadku jakichkolwiek awarii, działania ograniczą się jedynie do zdjęcia baterii oraz usunięcia maskowania rewizyjnego ściany przykrywającej wyłącznie boks. Rozwiązanie proponowane przez markę Laveo pozwoli zatem na stworzenie wymarzonej aranżacji wnętrza, przy jednoczesnym wyeliminowaniu konieczności przeprowadzenia generalnego remontu w przypadku awarii przyłączy.

 

Laveo
to polska marka produktów wyposażenia wnętrz stworzona z myślą o tych, którzy cenią sprawdzoną jakość i nowoczesny design. Powstała w 2009 roku. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe, okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.laveo.pl

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE