Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Centor „Best of the Best”

16 kwietnia '19

Luksusowy system moskitier i rolet S4 firmy Centor został nagrodzony statuetką Best of the Best w uznanym na arenie międzynarodowej niemieckim konkursie wzornictwa Red Dot Design Awards 2019, w kategorii najlepsze wzornictwo. Nagroda zostanie wręczona 8 lipca 2019 roku na gali zwycięzców konkursu Red Dot w Essen w Niemczech. Zwycięskie produkty będą wystawiane przez cztery tygodnie w Red Dot Design Museum w Essen, na największej na świecie wystawie współczesnego wzornictwa.

Dla Nigela Sporka, dyrektora zarządzającego firmą Centor, wiadomość o nagrodzie jest źródłem ogromnej radości: „Projektując system S4, chcieliśmy udostępnić szerszemu gronu klientów najnowocześniejsze moskitiery i rolety. Dlatego stworzyliśmy produkt, który jest funkcjonalny, łatwy w montażu, i który można zastosować w połączeniu z nowymi lub już zamontowanymi drzwiami. Jestem niezwykle dumny z osiągnięć zespołu projektantów Centora”.

David Chappell, manager grupy ds. produktów i technologii, dodaje: „Zawsze dążymy do stworzenia produktu najlepszego w swojej klasie. Zdobycie tak prestiżowej nagrody w konkursie wzornictwa to uznanie ogromnego wysiłku, który włożyliśmy w stworzenie S4. Największym osiągnięciem jest dlanas fakt, że zlikwidowaliśmy istniejące ograniczenia i stworzyliśmy system, który przyjazny zarówno użytkownikom jak i monterom”.

Zaprezentowany na początku 2019 r. system moskitier i rolet S4 zapewnia poczucie luksusu mieszkańcom domów. Sprawia, że mogą cieszyć się dostępem światła zewnętrznego, nie posiadając dużych okien i drzwi.

Moskitiery i rolety chronią przed insektami, światłem słonecznym oraz zapewniają prywatność,. System S4 można całkowicie ukryć w ościeżnicy, by w pełni cieszyć się widokiem za oknem. Dodatkowe zabezpieczenia górne oraz dolne sprawiają, że tkanina pozostaje odpowiednio naprężona i nie porusza się nawet podczas silnego wiatru.
Unikatowa technologia równoważąca obciążenia sprawia, że system S4 obsługuje się niezwykle łatwo. Moskitiery i rolety można jednym ruchem dłoni przesuwać po całej szerokości otworu drzwiowego i z łatwością zatrzymać w dowolnym miejscu.

 

Firmę Centor
założył w 1951 roku inżynier Frank Spork w Brisbane w Australii. Nieustannie podnosząc standardy, firma od 68 lat zdobywa nagrody za innowacyjne rozwiązania i najlepsze produkty. Misją Centor jest zbliżanie ludzi do pięknego świata zewnętrznego poprzez wytwarzanie eleganckich, zaawansowanych technologicznie drzwi, moskitier i rolet oraz systemów okuć, które dają użytkownikom radość i pozwalają cieszyć się naturą bez kompromisów. Obecnie systemy rolet, moskitier i drzwi zintegrowanych Centor zapewniają poczucie luksusu mieszkańcom ponad stu tysięcy domów na całym świecie. Centor ma oddziały w 10 strefach czasowych i fabryki w czterech lokalizacjach: w Brisbane (Australia), Nanjing (Chiny), Chicago (US) i Stryków (Polska), gdzie produkowne są drzwi zintegrowane, systemy moskitier i rolet oraz systemy okuć do drzwi. Polski oddział Centor zaopatruje klientów w całej Europie. www.centor.com

Konkurs Red Dot Awards
został zapoczątkowany w 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenii Północnej Westfalii i od tamtego czasu stał się najbardziej prestiżowym konkursem wzornictwa na świecie. Jury składa się z 40 niezależnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa, profesorów wzornictwa i dziennikarzy z prasy branżowej z całego świata. Nagrody Red Dot przyznaje się w trzech kategoriach (wzornictwo, komunikacja i koncepcja) na podstawie kryteriów takich jak innowacyjność, forma, funkcjonalność czy ekologia. W 2019 roku do konkursu zgłoszono ponad 5500 produktów z 55 krajów. Oficjalne rozdanie nagród Red Dot odbędzie się 8 lipca 2019 roku w Aalto-Theater w Essen w Niemczech. Zwycięskie produkty będą wystawiane przez cztery tygodnie w Red Dot Design Museum w Essen, na największej na świecie wystawie współczesnego wzornictwa. Następnie produkty dołączą do wystawy stałej w muzeum.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE