PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Projektanci uwielbiają czerń we wnętrzach. Prestiżowa aranżacja nowoczesnej łazienki

01 grudnia '20

Łazienka w czerniach – kolekcja Kartell by Laufen.
Z cyklu „Trendy wnętrzarskie 2021”


Czarna barwa zyskała w XX wieku nowego znaczenia, stając się kwintesencją elegancji, luksusu, wyrafinowania i prestiżu. Czerń jest jedną z najbardziej klasycznych i powszechnie stosowanych barw przez wielu projektantów i stylistów. Coraz częściej gra główną rolę również we wnętrzach. Po tę gamę sięgnęli także projektanci współpracujący z marką Laufen, oferując łazienkę z elementami czerni. Czarne elementy do łazienki można znaleźć w kolekcji Kartell by Laufen.

Kartell by Laufen

Kolekcja Kartell by Laufen

Kartell by Laufen – czarny mat i czarny połysk

Cała kolekcja ceramiki Kartell by Laufen oferowana jest w czerni matowej lub połysku. Dowolny model umywalki można skomponować z miską WC i deską WC. Idealna geometria i harmonia kształtów serii ceramiki Kartel by Laufen jest jeszcze bardziej uwypuklona w tej mocnej zarysowującej bryłę tonacji barw.

Seria oferuje ogromną gamę umywalek wolnostojących, ściennych, na blatowych i blatowych do kompletowania z szafkami. Wyjątkowy nastrój tworzy kompozycja umywalki z czarnym stelażem. Istnieje możliwość dobrania rozmiaru w zależności od potrzeb wnętrza. Stelaże pod umywalkę są chromowane lakierowane w czerni matowej w trzech rozmiarach 46 cm, 60 cm, 90 cm.

Kartell by Laufen

Kolekcja Kartell by Laufen

Całą kompozycję w czerni można podkreślić przez czarne dodatki w kolekcji Kartell by Laufen. Znajdziemy tu spektakularne elementy jak: lustra, półki, stołki, relingi, po drobne, subtelne detale np. dysk do baterii Kartell by Laufen czy elektroniczny bezdotykowy przycisk spłukujący w czarnym szkle AW3 lub AW4.

Kartell by Laufen

Kolekcja Kartell by Laufen

Czarno na białym – kontrast w aranżacji wnętrza

Ciekawą kompozycję stanowi odwrotność aranżacji czyli czerń na ścianach z elementami w bieli. Projektanci Laufen rekomendują serię KBL — od ceramiki po najdrobniejszy dodatek łazienkowy. Przeźroczyste elementy tworzą wyjątkowy nowoczesny efekt.

 

Więcej informacji na stronie firmy ROCA Polska Sp.z o.o. w portalu A&B.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE