PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Farby proszkowe dla architektury i designu

01 listopada '19

Axalta Coating Systems to globalna firma działająca w branży powłok proszkowych, która oferuje swoim klientom innowacyjne, kolorowe, piękne i przyjazne dla środowiska rozwiązania.

Bazując na zebranym na przestrzeni 150 lat doświadczeniu w branży lakierniczej i liczącymi ponad 50 lat tradycjami w produkcji farb proszkowych, Axalta oferuje szeroką gamę produktów poliestrowych dla architektury. Produkty te zostały opracowane specjalnie do zastosowań na aluminium, stali i stali ocynkowanej.

Poczucie branżowej odpowiedzialności sprawia, że jesteśmy wyczuleni na ekologiczne aspekty naszych produktów. Farby proszkowe Axalta nie zawierają rozpuszczalników, ołowiu ani izocyjanuranu triglicydylu (TGIC) i pozwalają osiągnąć znakomite wyniki już przy pokryciu powierzchni jedną warstwą farby. Są również łatwe w odzysku i zapewniają wysoki stopień wydajności użytkowania. Nasze produkty nie zawierają lotnych związków organicznych ani niebezpiecznych substancji powodujących zanieczyszczenie powietrza.

Ponadto, posiadają certyfikaty jakości Qualicoat, Qualisteelcoat, GSB oraz ISO 9001.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom architektów i projektantów, w naszej siedzibie w Łodzi stworzyliśmy pierwszy w Polsce Colour Experience Room – przestrzeń kolorystyczną, gdzie prezentujemy blisko 1000 kolorów i efektów. Do dyspozycji klientów mamy również specjalistyczne laboratorium, w którym możemy ocenić kolor w różnych źródłach światła (m.in. światło dzienne D65, oświetlenie stosowane w przestrzeni sklepowej TL84, światło UV), jak i wykonać wymalowanie detali czy elementów np. elewacji.

Ponadto, w celu ułatwienia wyboru powłoki stworzyliśmy aplikację Colour it (www.axaltacolourit.com), poprzez którą można bezpłatnie zamówić próbki z showroomu w Łodzi.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE