Zobacz w portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Gdy w mieszkaniu króluje kolor – wrocławski apartament projektu Finchstudio

12 czerwca '20

Lubimy jasne mieszkania, w których dominują delikatne, pastelowe kolory. Lubimy też takie, w których kropkę nad i stawia intensywna barwa. Zdecydowanie jest to przypadek apartamentu na wrocławskim Biskupinie. Architektka użyła koloru na różnych powierzchniach w jednym pomieszczeniu jest to ściana, w innym szafki. Zobaczcie sami!

W tym mieszkaniu udało się pogodzić rzeczy, które rzadko idą w parze. Z jednej strony modne rozwiązania stylistyczne, które znamy z okładek czasopism wnętrzarskich, z drugiej indywidualny rys. Dzięki temu mieszkanie na wrocławskim Biskupinie zaprojektowane przez Magdalenę Kwoczkę, założycielkę pracowni Finchstudio, wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze wnętrz, a jednocześnie odważne i energetyczne  świetnie odzwierciedla charakter właścicieli.

„Proszę zrobić coś ekstra” — kiedy architekt słyszy od inwestorów takie słowa, nie ma wątpliwości, że czeka go ciekawa współpraca i ekscytujący projekt.

Świadomość, że klienci to ludzie z otwartymi głowami, którzy nie boją się oryginalnych rozwiązań, bardzo napędza do pracy Magdalena Kwoczka przyznaje, że od początku znalazła wspólny język z parą właścicieli dwupoziomowego apartamentu w zielonej dzielnicy miasta.

Szybko okazało się, że podzielają wizję domu, jako miejsca tętniącego energią, które nadąża za rytmem życia mieszkańców. Multifunkcyjność to hasło często pojawiało się w rozmowach o realizacji, by finalnie stać się jedną z głównych cech mieszkania.

Kolor w mieszkaniu - apartament we Wrocławiu. Finchstudio

efektowne przeszklenia z ciemnymi szprosami, które po otworzeniu tworzy dużą przestrzeń niezastąpioną przy okazji domowych imprez

fot. Aleksandra Dermont Ayuko Studio

za szklanymi drzwiami

W strefie dziennej mieści się salon z otwartą kuchnią i pomieszczeniem łączącym funkcję gabinetu, miejsca dla gości i pokoju do gier. Został on wydzielony za pomocą efektownego przeszklenia z ciemnymi szprosami, które po otworzeniu tworzy dużą przestrzeń niezastąpioną przy okazji domowych imprez.

Mocnym punktem na mapie salonu jest rozłożysty narożnik w nasyconej barwie amarantu, zestawionej z nieco tylko mniej wyrazistym odcieniem granatu i ochry. Charakteru nie można odmówić też biblioteczce, gdzie śmiało wyeksponowane książki umieszczono na czarnym regale. Do tego stylowa lampa podłogowa i postarzany dywan w stylu perskim – wszystko to tworzy domowy klimat, nie tracąc nic ze swej niewymuszonej elegancji. Podobnie jest z kuchnią, gdzie architektka z Finchstudio umiejętnie połączyła fronty dolnych szafek wykonanych z czeczoty dębowego forniru, z rzędem górnych w kolorze rozbielonej oliwkowej zieleni.

funkcjonalna przestrzeń

Kolejny argument na rzecz funkcjonalności mieszkania to zabudowa okalająca łazienkę na parterze  od strony kuchni rzędy wtapiających się w tło szafek zestawiono z lodówką, a od wejścia do dyspozycji gospodarzy i gości są białe szafy ze skośnymi uchwytami, które nadają im sznytu.

Klasyczna łazienka - projekt Finchstudio.

łazienka na piętrze stanowi absolutny majstersztyk w kategorii klasyka z twistem

 fot. Aleksandra Dermont Ayuko Studio

Parterowa łazienka jest niewielka i raczej minimalistyczna, choć nie brak tu modnych rozwiązań, jak pionowo ułożone wąskie białe płytki czy kontrastowa mozaika na podłodze. Ale to łazienka na piętrze stanowi absolutny majstersztyk w kategorii klasyka z twistem. Jest tu wszystko, co powinno znaleźć się w stylowym pomieszczeniu kąpielowym marmurowe płyty na podłodze, na dolnej części ścian i wokół wanny, wyżej nieco ciemniejsze kafelki ułożone w klasyczną cegiełkę i szafka pod umywalkę w stylu komody. Po zestawieniu z czernią podsufitowej sztukaterii, listwy oddzielającej płytki i nieco loftowego oświetlenia nad lustrem oraz dodaniu kropki na i, czyli dywanika w etniczne wzory, otrzymujemy wnętrze, które wymyka się wszelkim schematom.

Zastosowanie czarnych motywów w postaci pasa sztukaterii, szafki, ramy lustra, a nawet włączników miało nawiązywać do ciemnych elementów strefy dziennej, a ostatecznie zdefiniowało charakter tej łazienki tłumaczy Magdalena Kwoczka.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
SIATKA - METAL - PROGRESS
Ekologiczne nawierzchnie brukowe
INSPIRACJE