PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

System Smart Home Grenton - hybrydowy i elastyczny

07 grudnia '21

System Smart Home Grenton - hybrydowy i elastyczny

System Smart Home Grenton Sp. z o.o. standardem na rynku. Zapotrzebowanie na nowoczesne technologie rośnie w dynamicznym tempie. Świadomi, nie tylko finansowych korzyści i zwrotu inwestycji, konsumenci coraz częściej decydują się na rozwiązania smart home, zdając sobie sprawę z tego jak bardzo ułatwiają one codzienność. Architekci i projektanci wnętrz, świadomi perspektywicznego rynku, również wykorzystują nowoczesne instalacje, czyniąc swoje projekty bardziej atrakcyjnymi dla użytkowników końcowych. Rozwiązania smart to już nie chwilowy trend. Przewiduje się, że ciągu najbliższych czterech lat staną się standardem wykorzystywanym w ponad połowie gospodarstw domowych w Europie.

Stylowe dotykowe panele sterujące Grenton zastępują zwykłe włączniki oraz sterowniki ścienne

Stylowe dotykowe panele sterujące Grenton zastępują zwykłe włączniki oraz sterowniki ścienne

© GRENTON

Hybrydowy i elastyczny

System Smart Home Grenton jest systemem hybrydowym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb użytkownika. Posiada najlepsze cechy systemów rozproszonych z wyjątkowo łatwym sposobem konfiguracji.
W ofercie Grenton można znaleźć trzy główne rodzaje modułów: przewodowe moduły na szynę DIN, przewodowe moduły podtynkowe oraz bezprzewodowe moduły komunikujące się w standardzie Z-Wave oraz Wifi. Urządzenia Grenton pozwalają zatem zrealizować dowolny projekt – scentralizowany, rozproszony oraz mieszany. Dodatkowo system umożliwia wdrożenie na każdym etapie inwestycji oraz prostą rozbudowę, gdy potrzeby użytkowników się zmienią.

Grenton Smart Panel

Grenton Smart Panel

© GRENTON

Design i doświadczenie

Grenton dba o doświadczenia i satysfakcję użytkowników końcowych. Dlatego inteligentne panele, przełączniki i aplikacja mobilna są projektowane z innowacyjnym podejściem, dostosowanym do potrzeb Klientów. Firma oferuje kompleksowe portfolio paneli dotykowych Grenton, które skonfigurowane są indywidualnie dla każdego domu i pomieszczenia. Ich nowoczesny wygląd doskonale komponuje się w każdym wnętrzu, odpowiadając jednocześnie obecnie panującym trendom w designie. Najbardziej popularnym wśród Klientów jest flagowy produkt firmy – Grenton Smart Panel - wyświetlacz OLED, który posiada cztery programowalne przyciski dotykowe i ma możliwość sterowania za pomocą gestów dłoni. Panel posiada w pełni konfigurowalny i programowalny interfejs użytkownika oraz jest wyposażony w czujniki temperatury i światła.
Właściciele domów mogą zarządzać systemem Grenton również za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne – myGrenton, aktualizowanej regularnie na platformy iOS i Android. Aplikacja jest w pełni personalizowalna, dając możliwość dopasowania interfejsu dla każdego domownika niezależnie.
Jeden centralny system zarządzania, intuicyjna obsługa i zdalne sterowanie przez prostą w obsłudze aplikację mobilną tworzą system kompletny, dopasowany do indywidulanych potrzeb.

Aplikacja mobilna myGrenton

Aplikacja mobilna myGrenton

© GRENTON

Wsparcie w projektowaniu i konfiguracji

Uruchomienie systemu smart home wiąże się z wykonaniem instalacji w standardzie smart, a następnie z prawidłową jego konfiguracją. Stale rosnąca grupa, obecnie ponad tysiąca Certyfikowanych Instalatorów Grenton, otrzymuje dedykowane oprogramowanie Object Manager, które jest narzędziem pozwalającym na konfigurację systemu, dopasowaną do potrzeb klienta końcowego.
Realizacja podstawowych funkcji Systemu Smart Home Grenton odbywa się niezwykle szybko, prosto i intuicyjnie. Podczas całego procesu wdrożenia systemu zapewniamy kompleksowe wsparcie naszych specjalistów, którzy pomogą nie tylko w kwestiach formalnych, ale również w zakresie montażu, zapewnią wsparcie przy koordynacji prac projektowych i w przygotowaniu wytycznych do instalacji elektrycznej. Dostarczamy szereg materiałów sprzedażowych, szkoleniowych i marketingowych, które pomogą zrozumieć ideę i prostotę działania Systemu Smart Home Grenton. Gwarantujemy dostęp do profesjonalnych, wielopoziomowych szkoleń oraz szerokiej bazy wiedzy. Nasi doświadczeni Partnerzy, również udzielają wsparcia w zakresie instalacji i współpracy z klientem końcowym.

Grenton Smart Panel

Grenton Smart Panel

© GRENTON

Salony pokazowe Systemu Smart Home Grenton

Rozwiązania Grenton można zobaczyć i poznać już w kilkunastu salonach pokazowych, zlokalizowanych w różnych częściach Polski (szczegóły na www.grenton.pl/dealerzy.html). Każdy zainteresowany może na miejscu zasięgnąć profesjonalnej porady, poznać możliwości systemu i obejrzeć produkty na żywo. System dostępny jest również dla klientów spoza Polski, obecnie w dystrybucji naszych Partnerów z 27 krajów.

Więcej informacji na stronie firmy Grenton Sp. z o.o. w portalu PdA.
Więcej na www.grenton.pl

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE