PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Handmade Retro Collecition

11 grudnia '18

Ręcznie robiona podłoga z myślą o indywidualnych aranżacjach

Pierwsze skojarzenia na hasło „Handmade” - rzemieślnictwo, dokładność, unikatowość, to walory określające ogromny wkład pracy w przygotowanie produktu jedynego w swoim rodzaju. To także archetyp sielskiej wsi, natury rozświetlonej słońcem, które tylko uwydatnia jej urodę i niepowtarzalny charakter. Takie też są podłogi z linii Handmade Retro Collecition firmy Jawor-Parkiet.

Handmade Retro Collecition firmy Jawor-Parkiet

Handmade Retro Collecition

© Jawor-Parkiet

Inspiracją do powstania linii było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur. Region ten był niezwykle bogaty w budownictwo drewniane – przed laty stosowano tu grube, dębowe bale, prostokątne klocki, a na podłodze montowano klasyczne deski z licznymi sękami. W celu uzyskania wyjątkowo rustykalnego charakteru podłóg drewno poddawane jest licznym procesom, takim jak ręczne heblowanie, intensywne szczotkowanie, barwienie i olejowanie. Na powierzchni eksponowane są naturalne pęknięcia i przebarwienia, które sugerują ślady wieloletniego użytkowania. Patrząc na Mroźny Poranek, Pszeniczny Łan, czy Babie Lato – podłogi z linii Handmade Retro Collection, w starannie ręcznie obrobionych deskach producent podkreślił to, co w naturze wprawia w zachwyt, jednak czasem jest trudne do uchwycenia. Zmieniające się pory roku, podmuch wiatru, ciepło promieni słonecznych, ścierające się żywioły tu są. W fakturze, barwie i wykończeniu dębu wyraźnie widać oddziaływujące na niego przez lata siły natury. Dzięki temu dębowe deski z tej kolekcji mają tak wielkie spektrum wykorzystania w aranżacjach wnętrz. Będą idealne w stylu prowansalskim, marynistycznym, tradycyjnym rustykalnym. Podłogi z Handmade Line będą się doskonale prezentować w pomieszczeniach w stylu boho, ocieplą te modernistyczne. Ta kolekcja rozświetli ciężkie, loftowe aranżacje. Charakter obróbki dębowych desek będzie także doskonałym rozwiązaniem w aranżacjach podmiejskich i wiejskich posiadłości.

Szczotkowanie, heblowanie, woskowanie, ręczna faza

To procesy, którym jest poddawana dębowa deska, by podkreślić jej naturalne piękno i uzyskać niepowtarzalny designerski efekt. Ta staranność, od myśli na początku projektu, po ręczną pracę rzemieślników sprawiają, że ta podłoga jest właśnie dla tego, kto jej szuka. Specjalnie dla siebie, czując pod palcami każdy etap tworzenia, będąc jednością z naturą i kreatorem.

Więcej o podłogach Handmade Line z Retro Collection na https://retrocollection.pl/kolekcje#handmadeline

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE