PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Inteligentne rozwiązania systemowe Gira do sterowania budynkiem

25 maja '21

Technologia inteligentnego domu z rozwiązaniami systemowymi Gira


Bezramkowe przyciski Gira TS4 to całkowicie nowy design i unikatowy produkt w szerokiej gamie produktów firmy GIRA / TEMA Przedstawicielstwo GIRA. Produkt dedykowany jest do instalacji wykonanych w standardzie KNX. Mimo nowej linii wzorniczej produkt jest dopasowany rozmiarem i kolorystyką do popularnej wśród kilentów serii Gira Esprit. Zachowując spójny wystrój wnętrza możliwe jest dzięki temu budowanie i rozbudowywanie technologii inteligentnego domu.

Inteligentne
rozwiązania systemowe Gira do sterowania budynkiem © GIRA

Inteligentne rozwiązania systemowe Gira do sterowania budynkiem

© GIRA

Gira Touchsensor 4 – dopasowane do wnętrza

Przyciski dostępne są w wersji szklanej czarnej lub białej, oraz z aluminiumstali. Seria została rozszerzona o standardowe kolory Systemu Gira 55. Przycisk wyposażony jest w LEDy o programowalnej kolorystyce. Dzięki opcji grawerowania przycisków możliwe jest dopasowanie każdego z nich do konkretnej instalacji, funkcji, pomieszczenia. Opisy i ikony można wybrać z przygotowanej przez firmę Gira biblioteki, jest możliwość wgrania własnej grafiki, co pozwala na personalizację przycisków.

Programy stylistyczne Gira

Gira Esprit Bronze (PVD) – ekskluzywność z brązu

Coraz częstszym wykorzystywanym we wnętrzach materiałem jest brąz. Doskonale sprawdza się jako akcent w okuciach meblowych, drzwiowych, ale również materiał łączony z drewnem w stołach, lub jako klosze lamp. Odpowiedzią firmy Gira na ten trend jest nowy program stylistyczny Gira Esprit Bronze (PVD). Stalowa ramka została w nim powleczona wysoce odpornym na ścieranie brązem w technologii PVD stosowanej z powodzeniem w najlepszych markach zegarmistrzowskich świata do barwienia kopert. Szlachetny wygląd Gira Esprit Bronze (PVD) daje wrażenie ponadczasowości i elegancji i można go z powodzeniem łączyć z akcesoriami o podobnej kolorystyce, takimi jak klamki czy okucia.

Gira Esprit Bronze (PVD)

© GIRA

Gira E2 i Gira System 55 – szlachetne szarości i faktura betonu

Ponieważ beton architektoniczny i mikrobeton to materiały, które coraz częściej pojawiają się we wnętrzach Gira wprowadziła program stylistyczny nawiazujący do barw tych materiałów. Gira E2 w kolorze szarym matowym jest efektem konsekwentnego rozszerzania istniejącej gamy kolorów przez firmę i dostosowywania swojej oferty do potrzeb rynku. Również Gira System 55 został rozbudowany o ten nowy wariant kolorystyczny, co umożliwia dostęp do wielu wkładek funkcyjnych w kolorze szarym matowym — od gniazdka do sterowania żaluzjami. Program Gira E2 szary matowy jest dostępny w wersjach do instalacji standardowej i płaskiej. Gira E2 szary matowy to nie tylko kolor: ramki i przyciski tej serii wyróżniają się fakturą przypominającą w dotyku powłoki betonowe.

Inteligentne
rozwiązania systemowe Gira do sterowania budynkiem © GIRA

Inteligentne rozwiązania systemowe Gira do sterowania budynkiem

© GIRA

O firmie

Firma Gira Giersiepen GmbH & Co. KG jest niemiecką firmą rodzinną istniejącą od 1905 r. Zalicza się do wiodących na świecie dostawców kompletnych, inteligentnych rozwiązań systemowych do elektrotechnicznych, połączonych w sieć, cyfrowych układów sterowania budynkiem. Firma jest jednym z założycieli standardu automatyki domowej KNX.

Więcej informacji na temat przedsiębiorstwa i inteligentnej techniki wyposażenia budynku firmy Gira można znaleźć na stronie internetowej: www.gira.com/pl 

 

Więcej informacji na stronie firmy GIRA / TEMA Przedstawicielstwo GIRA w portalu A&B.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE