PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Kamień spiekany - 10 lat w branży

02 stycznia '20

Neolith® świętuje dziesięć lat w branży

Rok 2019 wyznacza istotny etap w historii Neolith®, ponieważ upamiętnia dziesiątą rocznicę założenia tej pionierskiej marki Kamienia Spiekanego.

 Pomysłodawcą stworzenia marki byli postępowi i wysoce innowacyjni bracia Esteve, a od momentu założenia firmy przed dziesięcioma laty dziś Neolith® może poszczycić się spektakularnym wzrostem.

Inteligentnej, a zarazem zuchwałej decyzji braci o wprowadzeniu Kamienia Spiekanego na rynek w czasach globalnej recesji i załamania rynku nieruchomości, nie można odmówić śmiałości.

Jednak ta strategiczna i sprytna decyzja o wprowadzeniu całkowicie nowej kategorii okładzin powierzchniowych urzekła wyobraźnię społeczności stojących na rozdrożu architektów i projektantów w czasach, gdy ekologiczne materiały dopiero zaczynały wywierać wpływ na wiodące rynkowe tendencje.

Co istotne, dzięki wprowadzeniu Neolith® specyfikatorzy zyskali możliwość wykorzystywania pięknych powierzchni, które wytrzymują próbę czasu. Był to prawdziwy przełom i początek imponującej historii, która wciąż dopiero zaczyna swój bieg.

Od czasu debiutu na rynku płyty zostały wykorzystane do realizacji licznych prestiżowych projektów, od luksusowych obiektów mieszkalnych należących do sławnych osobistości oraz restauracji nagradzanych wieloma gwiazdkami Michelin po ogromne drapacze chmur i potężne stadiony. Neolith® dał się poznać jako uniwersalny materiał o wyjątkowym charakterze i unikatowej estetyce.

Tej jesieni, z okazji epokowej rocznicy istnienia, Neolith® świętuje dziesiąte urodziny, podkreślając liczne aspekty, dzięki którym marka stanowi tak szczególną propozycję niemającą sobie równych. Warto wymienić nie tylko zastosowanie wysokiej jakości materiałów i autorskiej technologii, dzięki której Neolith® jest jedną z najbardziej ekologicznych powierzchni dostępnych w sprzedaży, ale także niezwykle utalentowany zespół zaangażowany w codzienną produkcję kamienia.

Obecnie, mogąc pochwalić się obrotami rzędu ponad 120 mln EUR, Neolith® pragnie opowiedzieć niezwykłą historię swego istnienia, od skromnych początków po zrewolucjonizowanie rynku ciosanego kamienia naturalnego, obejmując wiodącą pozycję na światowej arenie powierzchni architektonicznych.

Fenomen na światową skalę

Początkowo mając do dyspozycji tylko jeden ciąg produkcyjny, marka Neolith® nieustannie inwestowała w usługi i zdolności wytwórcze, dlatego po zaledwie dziesięciu latach obecnie może pochwalić się czterema liniami produkcyjnymi. Dowodem ciągłego zaangażowania inwestycyjnego jest także solidny łańcuch dostaw, wachlarz pięknych powierzchni i nienagannych wykończeń.

Od początku istnienia Neolith® wypracowuje swoją obecność na pięciu kontynentach za pośrednictwem dystrybutorów i salonów sprzedaży w wielu krajach świata. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat marka otworzyła dedykowane salony sprzedaży w kluczowych lokalizacjach, w tym w Nowym Jorku, Londynie, Tokio, Madrycie i Mediolanie, a w przyszłym miesiącu szykuje otwarcie salonu w Amsterdamie.

Co więcej, pragnąc zaoferować klientom niezrównany poziom usług, marka Neolith® strategicznie rozmieściła punkty bezpośredniej dystrybucji na kluczowych obszarach docelowych. Ta decyzja wyraźnie cementuje łańcuchy dostaw, wzmacnia relacje i zapewnia dostępność Neolith® do wykorzystania w ramach dowolnego projektu.

Świadomość społeczna

Świadomość społeczna stanowi fundament działań etycznego i ekologicznego producenta, jakim jest Neolith®. Dzięki dynamicznemu programowi w zakresie odpowiedzialności społecznej wpisanemu w założycielską wizję firmy marka zawsze stara się realizować i rozwijać najbardziej zrównoważone praktyki, a także zapewniać wsparcie szerszej społeczności.

Szczególnie istotna, zrealizowana niedawno kampania Neolith® została przeprowadzona z udziałem gwiazdy mediów społecznościowych, uroczej dziewczynki znanej pod pseudonimem @pepitamola (Pepita Sierra w życiu prywatnym), zwiększając wiedzę i zachęcając do integracji społecznej osób z zespołem Downa.

W tym roku w ślad kampanii marka nawiązała partnerstwo z amerykańskim stowarzyszeniem National Down Syndrome Society (Krajowe Stowarzyszenie Osób z Zespołem Downa), zyskując jeszcze szerszą arenę do wspierania osób z trisomią 21 w Ameryce Północnej i podkreślając etos rodziny, społeczności i powszechnej integracji promowany przez markę.

Kolejny rozdział

To fascynujący czas dla marki Neolith®, w której stery przejęło nowe pokolenie ukierunkowane na innowacyjność i wyposażone w solidny na plan na przyszłość. Nie ustając w rozwoju i wzroście, lecz nie zapominając przy tym o zasadach leżących u podstaw marki, wsłuchuje się ona w liczne, indywidualne potrzeby swoich klientów.

„Dziesięć lat w branży to istotny kamień milowy dla każdego przedsiębiorstwa, zwłaszcza na konkurencyjnym rynku materiałów budowlanych i konstrukcyjnych. Musieliśmy się wiele nauczyć na przestrzeni lat i był to niełatwy proces. Pionierski charakter marki wymaga czujności i stałego utrzymywania przewagi nad konkurencją.” – wskazuje Mar Esteve Cortes, dyrektor Neolith®.

„Mogąc poszczycić się latami doświadczenia, w tym wieloletnim doświadczeniem mojego ojca i wuja zdobytym uprzednio w branży kamieniarskiej, nadal oferujemy niezrównane rozwiązanie z zakresu okładzin powierzchniowych idące w parze z intuicyjną i spersonalizowaną obsługą. Jestem dumna ze wszystkich partnerów współpracujących z marką zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Nasz sukces wynika z nieustannej chęci pogłębiania wiedzy i doskonalenia każdego aspektu prowadzonych działań. Nie mogę się już doczekać świętowania następnych 10, 20, 30… 100 lat w branży, ogłaszając kolejne etapy wzrostu marki!” – kontynuuje.


O Neolith®

Założona w 2009 r., wiodąca na rynku Kamienia Spiekanego marka Neolith® stanowi rewolucyjną kategorię produktu, która zyskała uznanie architektów, projektantów, specyfikatorów i wykonawców.

Ten pionierski materiał może być wykorzystywany do najbardziej wymagających przedsięwzięć budowlanych realizowanych w ramach powierzchni wewnętrznych lub zewnętrznych. Dzięki połączeniu drobiazgowego zdobienia o wysokiej rozdzielczości i wysokich parametrów jakościowych Neolith® zapewnia potrójną gwarancję wytrzymałości, piękna i długowieczności.

Co to jest Kamień Spiekany?

Kamień Spiekany to materiał w 100% naturalny, uzyskiwany na bazie surowców granitowych, szklanych i naturalnie występujących tlenków:

  1. Surowce granitowe: Kwarc i skaleń, zapewniające powierzchni twardość i wytrzymałość

  2. Surowce szklane i krzemionka, zapewniające stabilność chemiczną

  3. Naturalnie występujące tlenki, zapewniające właściwości chromatyczne

Jak wytwarza się Kamień Spiekany?

Neolith® jest wytwarzany przy zastosowaniu najnowszej technologii spiekania, przypominającej tysiącletni proces kształtowania naturalnego kamienia, lecz realizowanej w zaledwie kilka godzin.

W pierwszej kolejności surowce tworzące płytę są poddawane działaniu niezwykle wysokiego ciśnienia, przechodząc przez prasę, w której panuje ciśnienie 400 bar. Drugi etap procesu polega na wprowadzeniu płyty do pieca, w którym temperatury przekraczają 1200 °C (2200 °F).

Ten proces ultrakompakcji zapewnia uzyskanie powierzchni ze zdobieniem obejmującym całą masę o wyjątkowych właściwościach technicznych.

Zdobienie

Neolith® zawsze odgrywał wiodącą rolę w zakresie ekologicznych strategii stosowanych w poszczególnych procesach produkcyjnych. W 100% naturalny skład wymaga równie ekologicznej metodologii produkcji.

Bazując na pionierskiej technice Neolith® Digital Design (NDD), marka dążyła do włączenia organicznych praktyk do sposobu pokrywania płyt nadrukiem.

Hydro-NDD 2.0 pozwala na wzniesienie tej technologii na wyższy poziom. Dzięki zastosowaniu tuszu na bazie wody, a nie standardowo stosowanej w branży bazy rozpuszczalnikowej, udało się wypracować zrównoważoną powierzchnię Neolith®, nie uznając kompromisów pod względem jakości, jakiej oczekuje się od Kamienia Spiekanego. Wszystkie płyty zachowują jednakowy poziom rozdzielczości i szczegółowości wzoru i projektu.

Wydajność

Wypróbowane, przetestowane i zaufane połączenie realizmu, wysokiej wydajności i wszechstronnych formatów Neolith® sprawia, że jest to preferowany materiał architektów, projektantów, specyfikatorów i wykonawców.

Zastosowania

Neolith® jest optymalnym materiałem okładzinowym zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Od elewacji drapacza chmur po blat kuchenny – właściwości fizyko-mechaniczne Neolith® zapewniają najwyższą wydajność, niezrównane piękno i długotrwałą wartość.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE