Wyszukiwana fraza musi zawierać minimum 4 znaki

Konkurs „Spotkajmy się w mieście” w ramach programu „Kształtowanie Przestrzeni”

rozstrzygnięcie konkursu

czerwiec 2021

organizator

Izba Architektów RP, Fundacja Promocji Architektury SARP

opis

8 czerwca 2021 roku podczas oficjalnej gali ogłoszono wyniki konkursu „Spotkajmy się w mieście” organizowanego przez Izbę Architektów RP oraz Fundację Promocji Architektury SARP w ramach programu „Kształtowanie Przestrzeni”.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu najciekawszej wizji przestrzeni dla dzieci i młodzieży we wspólnej przestrzeni.

Do konkursu wpłynęła rekordowa liczba prac: 142. W sumie w rywalizacji wzięło udział 290 uczestników.

Oceny prac dokonał sąd konkursowy w składzie:

Przewodnicząca jury konkursowego: Anna Kulińska - IARP Podkomisja do spraw Powszechnej Edukacji Architektonicznej

Sędzia referent: Ewa Szymańska-Sułkowska - IARP Podkomisja do spraw Powszechnej Edukacji Architektonicznej 

Beata Bauer - NID - Narodowy Instytut Dziedzictwa

Katarzyna Domagalska - NIAIU - Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki

Jerzy Grochulski - SARP - Stowarzyszenie Architektów RP

Alicja Kuczera - PSBE - Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego

Janusz Popardowski - FAKRO.

Funkcję Sekretarza Konkursu pełniła Joanna Jaskułowska z Podkomisji do spraw Powszechnej Edukacji Architektonicznej IARP.

Członkowie sądu przyznali nagrody i wyróżniania w dwóch kategoriach wiekowych: 12-15 lat oraz 15-19 lat.

I Nagroda w kategorii „12-15 lat”

„Nasze miejsce” (Anna Słaboń, 14 l.)

II Nagroda w kategorii „12-15 lat”

„wokół stołu” (Hanna Wycisk, 13 l.)

III Nagroda ex aequo w kategorii „12-15 lat”

„Guard River” (Franciszek Matuszak 12 l., Mikołaj Piotrowski 12 l., Iwo Domagalski 13 l., Bruno Widerak 13 l.)

III Nagroda ex aequo w kategorii „12-15 lat”

„Honey Garden” (Alicja Karniewska 14 l.)

III Nagroda ex aequo w kategorii „12-15 lat”

„Spotkajmy się na drzewie” (Mateusz Jarysz 13 l.)

Wyróżnienie w kategorii „12-15 lat”

„Spotkania w chmurach” (Lena Kurkowska 14 l.)

Wyróżnienie w kategorii „12-15 lat”

„czy słońce czy deszcz” (Julia Dzianach 12 l.)

Wyróżnienie w kategorii „12-15 lat”

„dzielnia” (Ilona Pękala 12l., Celina Szafarz 12l., Filip Kądziołka 12l., Helena Prusak 12l., Gabriela Krężołek 12l.)

Wyróżnienie w kategorii „12-15 lat”

„Kapsuła” (Anastazja Radecka, Julia Zabel, Helena Dys, Kinga Sosińska, Matylda Szymarek)

I Nagroda w kategorii „15-19 lat”

„Rewitalizacja amfiteatru w Stargardzie” (Julia Smagowicz, Łucja Marcinkowska)

II Nagroda w kategorii „15-19 lat”

„Przytulne blokowiska” (Maja Sylwestrzak, Maja Suraj)

III Nagroda ex aequo w kategorii „15-19 lat”

„Unlimited” (Adam Bigas 17 l.)

III Nagroda w kategorii „15-19 lat”

„Wpadnij” (Aleksandra Reutowicz 17 l.)

III Nagroda w kategorii „15-19 lat”

„Katedra” (Ewa Jeske 18 l.)

Wyróżnienie w kategorii „15-19 lat”

„Spa na łące” (Sabina Spyra, Anna Węsiora)

Wyróżnienie w kategorii „15-19 lat”

„Przestrzeń Spotkanie Przyjaźń” (Weronika Kozielecka, Amelia Koniec, Aleksandra Szweda, Lidia Żerdzińska, Małgorzata Pankau)

Wyróżnienie w kategorii „15-19 lat”

„Młodzieżowy Park Biznesowy” (Bartosz Witkowski, Kamila Błajda)

Wyróżnienie w kategorii „15-19 lat”

„Tunele” (Natalia Szulczyńska)

Nagroda Specjalna

„Im wyżej w las tym więcej nas” (Ada Żurowska)

Głos został już oddany

Tydzień z Archicad 25 w Multibim
Biblioteka BIM Wiśniowski - bramy, okna, drzwi, ogrodzenia
Konkurs City & Rest - Wspólna Przestrzeń Miasta