II Nagroda w kategorii „Futuwawa” — „Warszawa 2050: Notatki etnograficzne z miasta idealnego” (Kamil Kopacewicz, Bartłomiej Lis)

FUTUWAWA V EDYCJA

II Nagroda w kategorii „Futuwawa”

projekt
„Warszawa 2050: Notatki etnograficzne z miasta idealnego”

autorzy

Kamil Kopacewicz, Bartłomiej Lis


opis projektu

Luźne zapiski z przyszłości powstałe w oparciu o obserwacje etnograficzne, dokumentację fotograficzną i rozmowy przeprowadzone z mieszkańcami Warszawy w 2050 roku. Autorzy pracy przyglądają się miastu od strony społecznej, religijnej, ekonomicznej i tożsamościowej, osadzając te aspekty w kontekście architektury i rozwoju urbanistycznego.

opinia jury

Najciekawsza wizja postapokaliptyczna. Jury z ogromnym zaciekawieniem zapoznało się z wynikami badań etnograficznych z 2051 roku i doceniło to, że propozycja skupia się nie tylko na przestrzennym wymiarze miasta, ale przede wszystkim na sprawach społecznych. Szczególnie ciekawy wydaje się wątek sztucznej inteligencji – Czarnej Madonny, która na podstawie zebranej wcześniej (ludzkiej) wiedzy eksperckiej przywraca w Warszawie równowagę – oraz wizja policentrycznego miasta skupiającego społeczności wokół różnorodnych antycznych kultów.

Więcej o projekcie „Warszawa 2050: Notatki etnograficzne z miasta idealnego”.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
SIATKA - METAL - PROGRESS
Ekologiczne nawierzchnie brukowe
INSPIRACJE