PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Materiał szlachetny i ekologiczny dedykowany hotelom

01 kwietnia '20

Neolith® do usług

Neolith®, nowatorski producent Kamienia Spiekanego, nieustannie udziela wsparcia licznym hotelom na całym świecie, umożliwiając im osiągnięcie doskonałości projektowej, dzięki niezrównanej kolekcji oferowanych powierzchni.

We współpracy z jednymi z największych graczy sektora hotelowo-gastronomicznego, takimi jak Hilton, Fairmont czy Marriott, a także z niezależnymi obiektami, w tym Chewton Glen w Wielkiej Brytanii oraz Casa Alberola w Hiszpanii, Neolith® wielokrotnie wspomagał architektów i projektantów w realizacji przestrzeni, które chętnie były ponownie odwiedzane przez gości.

Wysoce trwały i niezwykle wytrzymały materiał Neolith® idealnie nadaje się do zastosowania w często uczęszczanych obiektach, spełniając wymagania zarówno sypialni i łazienek, jak i tętniących życiem holi i rozległych przestrzeni gastronomicznych.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów, wzorów, wykończeń i grubości jedynym ograniczeniem specyfikatora jest jego własna wyobraźnia. Płyty dostępne w dużych formatach mogą zostać przycięte według wymagań i ukształtowane tak, aby możliwe było wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Neolith® może również wykonać modele na specjalne zamówienie, tak jak w przypadku ostatniego dzieła słynnego architekta Pau Llimony – projektu Hotelu Llevant na wybrzeżu Costa Brava. Stworzono w nim wyjątkową teksturę na powierzchni płyt Neolith®, aby przypominała ona fale oceanu pod stopami. Inne projekty, w tym uhonorowana wieloma nagrodami restauracja ENIGMA w Barcelonie, pokazują, jak wiele można osiągnąć przy wykorzystaniu Neolith®.

Powierzchnia charakteryzuje się niską porowatością, co oznacza zarówno jej higieniczność, jak i odporność na plamy. Jest zarazem odporna na działanie silnych środków chemicznych i wybielaczy, zatem jest łatwa do utrzymania w czystości i konserwacji. W przypadku zastosowania autorskiej technologii Neolith® „Slip-No-More” tarcie każdej płyty zostaje znacząco zwiększone, co zapobiega potknięciom i upadkom, w szczególności w deszczowe dni lub w miejscach, w których częściej rozlewane są rozmaite płyny.

Ponadto Neolith® to jedna z najbardziej ekologicznych powierzchni dostępnych na rynku, co satysfakcjonuje właścicieli hoteli poszukujących ekologicznych materiałów do wykończenia swoich obiektów. Dzięki 100% organicznemu składowi, niskim emisjom CO2 i szczelnemu łańcuchowi dostaw Neolith® aktywnie wspomaga firmy w osiąganiu celów w postaci neutralnego bilansu energetycznego. Dotyczy to również zdobienia, które jest wykonywane za pomocą tuszów na bazie wody, a nie przy użyciu rozpuszczalników, które standardowo są wykorzystywane w branży.

Więcej na temat możliwości zastosowania Neolith® w Twoim kolejnym projekcie oraz przykłady innych hotele i restauracji, w których z powodzeniem wykorzystano ten materiał, na stronie internetowej: www.neolithpolska.pl

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE