PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Mała architektura firmy MMCITE przeznaczona do spędzania czasu na świeżym powietrzu

04 grudnia '21

Jesteśmy nie tylko dostawcą wysokiej jakości elementów małej architektury miejskiej, ale także partnerem wszystkich, którzy chcą stworzyć coś niezwykłego w przestrzeni publicznej.

O nas

mmcité to czołowe czeskie studio projektowe, które od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznej. Głównym przedmiotem zainteresowania są meble miejskie we wszystkich formach. Studio ma silny zespół projektowy kierowany przez Davida Karáska. W jego skład wchodzą również inni profesjonaliści, tacy jak projektanci, kierownicy projektów, specjaliści ds. budżetu a także, oczywiście, specjaliści od marketingu i projektowania graficznego, którzy stanowią integralną część zespołu.
Celem jest kompleksowość rozwoju od wstępnego szkicu do realnego produktu, zarówno dla produkcji seryjnej, jak i dla projektów nietypowych. Prace mmcité były wielokrotnie nagradzane nagrodami Red Dot Awards, Good Design Awards, IF Design Awards, Czech Grand Design i innymi. Studio odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu przestrzeni publicznej na całym świecie. Produkty mmcité można znaleźć w wielu krajach, od Paryża przez Moskwę, Dubaj po Nowy Jork i San Francisco. W Polsce ma swój oddział od 2008 roku.

Landscape, Kamienna Góra, Gdynia

Landscape, Kamienna Góra, Gdynia

© MMCITE

Zestaw piknikowy Orbit

W tym roku wprowadziliśmy na rynek kilka nowości, które są naszą odpowiedzią na sytuację związaną z pandemią oraz na zwykłe zapotrzebowanie społeczeństwa na specyficzne elementy w przestrzeni publicznej.
Zaprezentowaliśmy zestaw piknikowy Orbit, przy którym każdy może cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu, wystarczająco blisko ale także w bezpiecznej odległości od siebie. Prosty design bez zbędnych elementów wnosi jasny i świeży wyraz, nie gubi się w przestrzeni. Bezpieczna, stabilna jednostka z regulowanymi nóżkami może być zakotwiona na stałe, ale tego nie wymaga.

Orbit

Orbit

© MMCITE

Ławka Lago

Kolejną nowością jest ławka parkowa Lago, która bawi się okręgami. Jej promieniste linie określają geometrię elementów siedzeń, która w równym stopniu zaskakuje praktycznością jak i wszechstronną kompozycją. Można siedzieć swobodnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – co ułatwiają niekonwencjonalnie ustawione, zakrzywione oparcia.

Lago

Lago

© MMCITE

Ławka Reforma

Niezwykłym ale stosunkowo tradycyjnym elementem jest ławka Reforma, dążąca do nowoczesnej interpretacji oryginalnych starych ławek, które do dziś możemy spotkać na ulicach. Pozostaje prostota i bezpośredniość, z dodatkiem wyrafinowanej formy i subtelnego detalu. Rezultatem jest oryginalny i całkowicie współczesny projekt, archetypowo znany wszystkim.

Reforma

Reforma

© MMCITE

Pawilon Cuby

Ostatnią nowością tego roku jest sześcienny pawilon Cuby, która jest naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w strefę intymności w przestrzeni publicznej. Półotwarty sześcian otoczony drewnem izoluje od świata zewnętrznego; boczna ściana z prześwitami zapewnia przejrzystość kryjówki, a wypełnienie z płyt daje efekt wyciszenia. A może wolisz rośliny, które pną się po ścianach? Możesz zrelaksować się na leżakach, zjeść przy stole z ławkami, pomarzyć na łóżku lub odwrotnie, popracować w biurze na świeżym powietrzu z oświetleniem LED i ładowaniem USB. Cuby w tym roku stanęło na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Więcej informacji o nowościach można znaleźć na stronie: www.mmcite.pl

 

Więcej informacji na stronie firmy mmcité pl Sp. z o.o. w portalu PdA.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE