Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Nastrojowe wnętrze Nadmorskiego Parku w Gdańsku projektu PB/Studio i Macieja Ryniewicza

02 czerwca '20

Nie jest to wnętrze mieszkania, ale jest równie przyjemne i można się tu poczuć komfortowo. Z taką myślą właśnie powstała aranżacja tej wspólnej przestrzeni Nadmorskiego Parku w Gdańsku. Przeznaczona jest do użytku każdego mieszkańca, stąd jej charakter musiał być, nie tyle uniwersalny, ile klasyczny, prosty w swojej elegancji.

Architektów z PB/STUDIO i Macieja Ryniewicza zainspirowało otoczenie budynków Nadmorskiego Parku w Gdańsku. Dominują tu jasne kolory  nie tylko elewacji, ale i małej architektury wykonanej z betonu. Głównym celem było stworzenie eleganckiej i pełnej klasy przestrzeni, w której każdy czułby się dobrze. Stąd projektanci zdecydowali się na połączenie złamanej bieli i jasnego terazzo z silnym w wyrazie drewnem orzechowym. Całość dopełnili elementami z oliwkowego marmuru. Z niego też zostały wykonane pochwyty, co pozwala użytkownikowi odczuć wnętrze na własnej skórze.

Wnętrze Nadmorskiego Parku w Gdańsku projektu PB Studio   Nastrojowe wnętrze Nadmorskiego Parku w Gdańsku - ciemne wnętrze

pomimo dużego przeszklenia znajdującego się w sali, panuje tu lekki półmrok

fot. PION Studio 

ciemne barwy we wnętrzu

Najciemniejszym pomieszczeniem tej przestrzeni jest z pewnością sala klubowa. Takie miejsce potrzebuje odpowiedniego klimatu, by można cieszyć się nim w pełni. Mimo ciemnych odcieni nie jest ono mroczne, a raczej stylowe, zachęca do wieczornych spotkań. Pomimo dużego przeszklenia znajdującego się w sali, panuje tu lekki półmrok. Jest to idealne miejsce na drinka późną porą przy grze w bilard czy na spotkania towarzyskie przy muzyce lub filmie. Wystarczy zasunąć grafitowe zasłony okalające okno i włączyć rzutnik, by móc cieszyć się seansem. Ciemna kolorystyka, wprowadzona również na zróżnicowanych fakturach m.in. drewnianych panelach, buduje odpowiedni do tego nastrój.

Podłoga została wykonana z czarnego terazzo, gdzieniegdzie ustawiono rośliny doniczkowe, które z jednej strony ożywiają wnętrze, a z drugiej wpasowują się w jego klimat. Jak podkreślają sami architekci wspólnym mianownikiem jest tutaj orzech i elementy z jasnooliwkowego marmuru. By wyjść naprzeciw wymaganiom i potrzebom użytkowników, projektanci zadbali o odpowiednią akustykę w pomieszczeniu. Zastosowali indywidualnie zaprojektowane powierzchnie, które pochłaniają dźwięk.

Wnętrze Nadmorskiego Parku w Gdańsku - strefa wellness   Wnętrze Nadmorskiego Parku w Gdańsku - jasne wnętrze

gra światłem jest jednym z tych elementów aranżacji, które stworzyły nastrojowy klimat przestrzeni

fot. PION Studio

jasne wnętrze

Strefa fitness kontrastuje z ciemną salą klubową. Jest to jasna i otwarta przestrzeń z pokaźnym przeszkleniem, które wychodzi wprost na zewnętrzny taras budynku. Z kolei wnętrze spa charakteryzuje bardziej intymny klimat, co zapewnia lekko przyćmione, rozproszone światło. Już na pierwszy rzut oka przestrzeń kojarzy się z relaksem, również za sprawą kuszących miękkością kanap i foteli. Gra światłem jest jednym z tych elementów aranżacji, które stworzyły jej nastrojowy klimat m.in. dyskretne lampki dające punktowe światło lub nieco mglista jasność wydobywająca się zza okrągłego lustra.


oprac.: Basia Hyjek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE