Zobacz w portalu A&B!
BIM Toolbox Paneltech – Paneltech inwestuje w technologię BIM!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Okna, drzwi, okucia i osłony – Trendy 2024

28 maja '24

„Okna, drzwi, okucia i osłony – Trendy 2024”

W dzisiejszych czasach elementy takie jak okna, drzwi, okucia i osłony odgrywają kluczową rolę w architekturze oraz w codziennym funkcjonowaniu naszych domów i budynków użyteczności publicznej. Ich odpowiedni dobór i montaż nie tylko wpływa na estetykę, ale także na komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną naszych przestrzeni. Przedstawiamy najnowsze trendy z cyklu „Okna, drzwi, okucia i osłony”.

Wysokiej jakości niemieckie osłony przeciwsłoneczne

ALUKON to czołowy niemiecki producent rolet, osłon przeciwsłonecznych i siatek przeciw insektom. Oferuje produkty na wymiar, idealne do modernizacji i nowych budynków, wykonane z trwałych materiałów. Nowoczesne osłony ZipTex i WireTex są odporne na warunki pogodowe. System AK-FLEX montowany na oknie spełnia wymagania izolacji cieplnej i akustycznej. Żaluzje ALUKON zapewniają ochronę przeciwsłoneczną i termiczną, a rolety naelewacyjne dostępne są w różnych kolorach i profilach, z opcjonalną moskitierą.

Żaluzje fasadowe

© ALUKON

Zobacz więcej:
Wysokiej jakości osłony przeciwsłoneczne spod znaku „Made in Germany”

Okna pionowe INNOVIEW firmy FAKRO

Okna Innoview firmy Fakro to indywidualne i spersonalizowane produkty, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter i idealnie wpasowują się w bryłę obiektu, podkreślając oryginalny charakter domu. Wykorzystanie drewna w stolarce budowlanej zapewnia wysoką termoizolacyjność oraz odpowiednią sztywność konstrukcji nawet przy dużych rozmiarach przeszkleń. Drewno w oknach Innoview może być przygotowane w różnych kolorach według indywidualnych preferencji klienta, co pozwala na pełne dopasowanie do estetyki wnętrza. Główną cechą i wyróżnikiem okien Innoview jest kształt zewnętrznej okładziny aluminiowej, dostępnej w trzech wariantach: SOFT, MODERN i PURE.

Okna Innoview to indywidualne i spersonalizowane produkty, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter i idealnie wpasują się w bryłę obiektu podkreślając oryginalny charakter domu

© FAKRO

Zobacz więcej:
Okna pionowe INNOVIEW – jak wybrać produkt najbardziej dopasowany do mojego domu?


 

Okucia do szkła od firmy WALA

W ostatnich latach możemy zaobserwować rewolucję w wykorzystaniu szkła w architekturze i aranżacji wnętrz, co wpływa nie tylko na estetykę, ale i funkcjonalność. Szklane drzwi, ściany, balustrady i elewacje optymalizują wykorzystanie naturalnego światła, tworząc przyjemną atmosferę i optycznie powiększając przestrzeń. Kluczowy jest wybór odpowiednich okuć, takich jak zawiasy, klamki i zamki oferowane przez firmę WALA, które można zamówić w jednolitym kolorze, co podkreśla spójność i komfort przeszklonych projektów.

Okucia do szkła Peach Fuzz

© WALA

Zobacz więcej:
Przeszklenia, które przyciągają wzrok – jakie okucia wybrać?


 

Nowoczesne drzwi RAPTOR od ASSA ABLOY Mercor Doors

Branża drzwiowa nieustannie się rozwija, dostosowując się do rosnących oczekiwań klientów oraz nowych kierunków w architekturze. Drzwi mieszkaniowe RAPTOR od ASSA ABLOY Mercor Doors, ergonomiczne i nowoczesne, stanowią odpowiedź na współczesne potrzeby rynku. Różnorodne wzory wykończenia w połączeniu z funkcjonalnością inspirują architektów, wprowadzając nową erę bezpieczeństwa i designu.

Nowa odsłona drzwi od ASSA ABLOY Mercor Doors

© ASSA ABLOY Mercor Doors

Zobacz więcej:
Nowa odsłona drzwi od ASSA ABLOY Mercor Doors

Innowacje w automatyzacji budynków z myGEZE Control

System myGEZE Control z technologią modułową i otwartymi interfejsami zapewnia nowe możliwości automatyzacji obiektów, umożliwiając integrację drzwi, okien i systemów bezpieczeństwa. Platforma ta dostosowuje się do indywidualnych wymagań budynków i potrzeb użytkowników, podnosząc poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Precyzyjne sterowanie uprawnieniami dostępu i ich monitorowanie minimalizują ryzyko włamań i wandalizmu, a sieciowe połączenie drzwi i okien z zarządzaniem budynkiem umożliwia szybką reakcję w sytuacjach awaryjnych, chroniąc ludzkie życie.

myGEZE Control – nowy moduł automatyki budynkowej

© GEZE

Zobacz więcej:
myGEZE Control – nowy moduł automatyki budynkowej


 

Okna i drzwi tarasowe od Aluprof 

Budowa i wykańczanie domu to inwestycja na lata, dlatego warto uwzględnić trwałe i funkcjonalne rozwiązania wpisujące się w najnowsze trendy. Okna i drzwi tarasowe, takie jak systemy przesuwne MB-SKYLINE TYPE R od Aluprof, są kluczowe dla estetyki i funkcjonalności budynku. Wielkogabarytowe przeszklenia oferują panoramiczny widok, łącząc wnętrze z otoczeniem i tworząc atmosferę relaksu. Minimalistyczny design z wąskimi słupkami zwiększa przepuszczalność światła, optycznie powiększając przestrzeń i nadając budynkowi nowoczesny charakter.

MB-82HS – system drzwi podnoszono-przesuwnych do tarasu

© ALUPROF

Zobacz więcej:
O czym pamiętać, wybierając drzwi i okna na taras?


 

Harmonia natury i nowoczesny design w żaluzjach Sun & Shade

W świecie współczesnym, gdzie harmonia z naturą i nowoczesny design współistnieją, wybór odpowiednich elementów wystroju wnętrz staje się niezwykle istotny. W tym kontekście żaluzje pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również stanowią ważny element aranżacji przestrzeni. Marka Sun & Shade doskonale wpisuje się w tę filozofię, oferując kolekcje żaluzji wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, bambus i abachi. Kolekcje Basswood, Bamboo i Abachi łączą naturalne materiały z nowoczesnym designem, tworząc estetyczne i funkcjonalne rozwiązania dla różnych stylów wnętrzarskich.

Harmonia natury z nowoczesnym designem w świecie żaluzji.

© Sun & Shade

Zobacz więcej:
Harmonia natury z nowoczesnym designem w świecie żaluzji


 

Drzwi przesuwne Eclisse

Firma Eclisse jest czołowym producentem systemów przesuwnych do drzwi chowanych w ścianę oraz drzwi rozwieranych ukrytych. Bogata oferta produktowa pozwala architektom oraz inwestorom na urzeczywistnienie nawet najbardziej wyszukanych pomysłów. Drzwi przesuwne chowane w ścianie w kasetach klasycznych to eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się we wnętrzu o klasycznym, ponadczasowym wystroju. Cechuje je wykończenie tradycyjną ościeżnicą i opaskami maskującymi. System kasetowy doskonale sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, w których znaczenie ma każdy m² powierzchni. Natomiast przy większych powierzchniach drzwi przesuwne kieszeniowe mogą pełnić funkcję systemu pozwalającego na swobodne łączenie lub dzielenie pomieszczeń.

Innowacje ECLISSE: drzwi, które zmienią Twój dom

© Eclisse

Zobacz więcej:
Innowacje ECLISSE: drzwi, które zmienią Twój dom


 

Ruchome elementy elewacji Baier

Rozwiązania marki Baier oferują efektowne wykończenie i spektakularną grę świateł oraz cieni na tle elewacji. To nowoczesne fasady przesuwne i harmonijkowe, które nie tylko zapewniają estetykę, ale przede wszystkim ochronę przeciwsłoneczną przy jednoczesnej wysokiej odporności na wpływ czynników atmosferycznych. Baier dostarcza innowacyjne ruchome elementy elewacji, odznaczające się eleganckim i różnorodnym wzornictwem oraz doskonałą jakością wykonania. Mogą być sterowane ręcznie lub w pełni zautomatyzowane – ustawiające się zgodnie z biegiem słońca. To obietnica komfortu życia, pracy i odpoczynku w idealnie nasłonecznionym wnętrzu.

Produkty marki Baier

© BAIER

Zobacz więcej:
Nietypowe i inspirujące okiennice – ruchome fasady to obecny hit w architekturze!


 

Szczegółowe informacje o prezentowanych trendach i produktach znajdziesz pod podanymi linkami.

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE