Plan na dobry sen – aranżacja przestrzeni sypialnej

18 lipca '22

Sypialnie to najbardziej prywatne pokoje w naszych domach. Jednocześnie to miejsce odpoczynku i relaksu, dlatego nie może w nim panować bałagan. Potrzebny będzie więc odpowiedni dobór kolorów i wyposażenia. Uczyńmy z niej oazę spokoju, w której będziemy mogli się schronić pod koniec pełnego wrażeń dnia.

Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni jako przestrzeni wyciszającej zmysły

© Pexels

Feng shui w sypialni

Zgodnie z zasadami feng shui sypialnia powinna służyć wyłącznie do spania. Nie jest wskazane więc w tym pomieszczeniu przechowywanie nawet książek, a tym bardziej tworzenie tam kącika do pracy. Również ubrania nie powinny leżeć na wierzchu, ponieważ zaburzają wewnętrzny spokój. To podejście wydaje się być dość skrajne, jednak wskazuje ważny kierunek w podejściu do aranżacji niewielkiej sypialni.

Aranżacja sypialni w stylu boho

Aranżacja sypialni w stylu boho

© Pexels

Ustawienie mebli

Łóżko ustawmy tak, aby można je było swobodnie obejść dookoła, by nie wymagało od nas czołgania się w niedostępne miejsca. Jeśli nasza sypialnia to pomieszczenie na poddaszu, ustawmy ten mebel w najniższym miejscu spadku dachu, które jednocześnie będzie przytulne i klimatyczne. Dzięki temu w przestrzeni wysokiej będzie mogła stanąć szafa, w której szuflady, półki, czy drążki do wieszania pomogą nam utrzymać porządek. Wszelkie buty, ubrania i akcesoria, powinny mieścić się właśnie w niej. Podłoga również nie powinna być zagracona. Nie będzie korzystnym dla naszego wypoczynku, by stały tu kufry, skrzynie albo pudła.

Aranżacja sypialni        Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni

© Pexels

Parawany, ekrany i przepierzenia

Swoistą ozdobą sypialni może stać się parawan. Odpowiednio dobrany idealnie dopełni wystrój wnętrza, jednocześnie nie zaburzając harmonii przestrzeni, dyskretnie dzieląc pomieszczenie bez ingerencji w konstrukcję, oraz zasłaniając mniej reprezentatywne części. Możemy zasłonić nim suszarkę z ubraniami, oddzielić ewentualną strefę kąpielową, albo miejsce do przebrania się.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Elastyczny komfort cieplny i funkcjonalny, nowoczesny design od firmy Zehnder!
AMT Roofs to innowacyjne i najwyższej jakości rozwiązanie dla obróbek dachów i tarasów
Lustra oryginalne z natury