Wnętrze z przewagą bieli

22 września '22

Czy przeważająca biel we wnętrzu jest wskazana? Jakie ma zalety i czy warto postawić na jednolitą kolorystycznie aranżację? Oraz, jakie materiały w kolorze białym prezentują się najlepiej?

Wnętrze z przewagą bieli

Wnętrze z przewagą bieli

© Unsplash

Biały to kolor na tyle neutralny, że doskonale sprawdza się w roli tła. Kojarzy nam się z czystością i rozświetla pomieszczenie. Niestety jego nadmiar może wyglądać aż nadto sterylnie i ochładzać optycznie wnętrze. Wówczas należałoby przełamać i ocieplić aranżację, wprowadzając do wnętrza różnorodne materiały, albo też przełamujące monotonię barwy.

Wnętrze z przewagą bieli        Wnętrze z przewagą bieli

Wnętrze dokomponowane pastelowymi akcentami

© Unsplash

Kolorystyczne akcenty

Na szczęście, biel dobrze komponuje się niemalże z każdym kolorem. Oczywiście, jeśli lubimy jej dominację, należy zachować umiar, wprowadzając dodatki. Powinny być one jedynie akcentem. Ciekawy efekt uzyskamy, łącząc biel z ciemnymi szarościami. Czerń mogłaby być tu zbyt dużym kontrastem, ale już grafit wprowadzi do wnętrza odrobinę elegancji i luksusu. Doskonale zagrają tutaj też kolory pastelowe, takie jak pudrowy róż oraz mięta, albo zdecydowane, ale przełamane kolorystycznie barwy, jak na przykład miodowa żółcień.

Odważne wzory

Dobrym pomysłem dla białych wnętrz jest zastosowanie różnego rodzaju wzorów. Dynamiczne paski, rośliny czy motywy etniczne sprawią, że białe przestrzenie nabiorą charakteru.

Wnętrze z przewagą bieli        Wnętrze z przewagą bieli

Wnętrze z przewagą bieli

© Unsplash

Materiały dla białych wnętrz

Najlepiej dopełniające białe wnętrza wydaje się jednak drewno. Jego naturalny kolor i faktura ocieplają przestrzeń, pozostawiając ją estetyczną. Być może jednak lubicie odrobinę cięższe optycznie połączenia, wówczas można sięgnąć również po metal, beton, czy też kamień.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Twoja strefa relaksu!
Lamele na pierwszym planie
Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW – nowy standard na nowe czasy