Ekologiczne ogrzewanie z powietrza dzięki pompom ciepła Mistral

30 listopada '22

Lindab rozszerza ofertę pomp ciepła o kolejne produkty. Pompy powietrze-woda marki Mistral to nowa, energooszczędna propozycja dla klientów dbających o ekologię oraz ceniących urządzenia wysokiej jakości, lecz w korzystnej cenie.

Pompy ciepła powietrze-woda zdobywają coraz większą popularność wśród inwestorów budujących domy. Są to urządzenia, które podczas wytwarzania ciepła nie generują spalin, są więc bezpieczne dla środowiska. Oferują więcej funkcji, ponieważ oprócz ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, chłodzą budynek podczas upałów. Ponadto, roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła są średnio dwa razy niższe niż ogrzewania gazem.

Pompy ciepła powietrze-woda typu Split marki Mistral to energooszczędne urządzenia w klasie energetycznej A+++ (dla zasilania 35°C) lub A++ (dla zasilania 55°C). Składają się z jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego montowanego wewnątrz budynku. Poziom mocy akustycznej jednostki zewnętrznej wynosi od 59 do 68 dB, w zależności od modelu, więc dźwięk, który generuje, można porównać do zwykłej rozmowy. Pompy ciepła Mistral mogą pracować w ekstremalnych warunkach, nawet do -25°C. Charakteryzują się wysoką wydajnością (COP do 5.0) nawet przy niskich temperaturach i mają 5 lat gwarancji.

Aktualnie w naszej ofercie dostępne są urządzenia o mocach 8 i 10 kW. Pompy ciepła o wydajnościach 12 i 16 kW pojawią się w I kwartale 2023 r.

Pompy ciepła Mistral

Pompy ciepła Mistral

© Lindab


Wprowadzanie do oferty rozwiązań takich jak pompy ciepła Mistral, które są przyjazne dla środowiska, wynika z globalnej strategii Lindab - „For a better climate”. Podczas tworzenia nowych technologii oraz rozszerzania oferty kierujemy się jedną, główną zasadą: nasze urządzenia i rozwiązania mają za zadanie poprawiać klimat. Chcemy tworzyć zrównoważone budynki, ograniczać wpływ na środowisko, zarówno nasz, jak i naszych Klientów oraz prowadzić zrównoważony biznes.


Więcej informacji na stronie firmy Lindab Sp. z o.o.
w portalu A&B.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne zawsze na czasie
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
Bestsellery
DPS® ściany napinane PVC i tekstylne
Człowiek, światło, wnętrze
Nawiewniki gipsowe