Niezwykle wygony Fotel Klubowy

12 września '22

Meble z okresu PRL-u zachwycają wielu z nas. Pojawiają się we wnętrzach na nowo wraz z modą na stylistykę retro. Pośród kultowych już wzorów, jednym z najbardziej pożądanych jest Fotel Klubowy. Jego ponadczasowość wynika zapewne z estetycznej formy, ale przede wszystkim z odpowiednio wyprofilowanej konstrukcji, która zapewnia przyjemność użytkowania.

Fotele te na szeroką skalę produkowano w NRD. Wiele z nich, w późniejszych latach trafił do Polski dzięki licznym wystawkom na niemieckich ulicach. Tam meble z lat 50. nie były tak ochoczo zatrzymywane jak w Polsce.

Fotel klubowy        Fotel klubowy

Fotel klubowy odnowiony w tradycyjnym stylu oraz z nawiązaniem do stylu glamour

© Unsplash

Skandynawska prostota

Uszak, jak również jest nazywany, doskonale wkomponowuje się nie tylko we wnętrza nawiązujące do stylu Mid-Centur Modern. Jego wyoblona forma ujmuje swoją prostotą, przez co nawiązuje nieco do designu skandynawskiego. Model ten odnajdzie się więc również w aranżacjach klasycznych, a nawet zupełnie nowoczesnych, pośród wzornictwa minimalistycznego, nie odbierając przestrzeni elegancji i klasy.

Fotel klubowy        Fotel klubowy

Fotel klubowy we wnętrzu oraz na tarasie

© Unsplash/Pexels

Estetyczna forma i stabilna konstrukcja

Ergonomiczna forma Fotela Klubowego sprawia, że jest on niezwykle wygodny. Siedzisko o zdecydowanym kształcie, z szerokim, wygodnym oparciem, finezyjnie zwężającym się ku dołowi, osadzone jest na smukłych, toczonych nóżkach. Najczęściej są wykonane z drewna, ale bywają też metalowe. Przymocowane są tak, by lekko rozchodziły się ku dołowi, co daje niezwykle stabilny mebel. Fotel sprawdzi się więc w strefach wypoczynkowych, w restauracjach czy hotelach, ale również w aranżacjach domowych, gdzie stanąć może na przykład przy kominku w salonie, w sypialni w pobliżu szafy, albo też w pokoju dziecięcym. Z jego pomocą możemy stworzyć też przytulny kącik kawowy w swoim gabinecie.

Fotel klubowy

Fotel klubowy we wnętrzu nowoczesnym

© Pexels

Mebel godny uwagi

Mebel ten przykuwa charakterem i spójnością jednocześnie. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc będzie odpowiedni nawet do niewielkich pomieszczeń. Dostępny jest też w bardzo wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujemy go do każdego wnętrza. Z pewnością jednak nie pozostanie niezauważony, a wielu użytkowników zapragnie posiadać taki fotel na własność.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
W poszukiwaniu idealnego snu
Z pasji do mebli, z szacunku do tradycji – komfortowe i funkcjonalne meble Puszman
Skuteczna i prosta w montażu izolacja to klucz do energooszczędności