Jak wykorzystać lastryko w mieszkaniu?

02 czerwca '22

 Jak wygląda pełnia w aranżacji wnętrza? W krakowskiej kamienicy pracownia Furora Studio zrealizowało wyjątkowy projekt z delikatnym designem.

Toaleta

detal w toalecie

fot. Zasoby Studio, © Furora Studio

Sposób zorganizowania mieszkania ma odwoływać się do wyglądu kamienicy na zewnątrz — postawieniu na delikatny detal, złote akcenty i szare lastryko. Surowość była jednym z podstawowych czynników kształtujących tę przestrzeń. Architekci zdecydowali się między innymi na odnowienie stropu belkowego i nadanie mu priorytetowego charakteru. W istotny sposób podkreśla symetryczność wnętrza. Krakowska aranżacja Furora Studio to projekt, w którym postawiono na przygaszoną kolorystykę i wielością faktur.

sypialnia — detal

detal w sypialni

fot. Zasoby Studio, © Furora Studio

salon

Wspomniany wyżej strop koresponduje z przestrzenią salonu. Na podłodze zdecydowano się tutaj na drewniany parkiet w jodełkę. Centrum tej przestrzeni stanowi sofa z dwoma krzesłami. Można zauważyć tutaj kontrast kolorystyczny pomiędzy jasnobłękitnymi krzesłami oraz sofą o czekoladowym kolorze. Minimalistyczne regały i niewielki stół jadalni o nieregularnym kształcie tworzą, spokojną wysublimowaną formę.

Salon

salon zdominowany przez wyjątkowy strop

fot. Zasoby Studio, © Furora Studio

kuchnia

Kuchnia nie została w żaden sposób oddzielona od przestrzeni salonu, a tuż obok znajdziemy jadalniany stół. Króluje tu przede wszystkim delikatna biel, która komponuje się w kolor ścian. Szczególną uwagę przykuwa lodówka — jej kolorystyka przywołuje wrażenie orzechowego lasu.

Kuchnia i jadalnia

kuchnia i jadalnia

fot. Zasoby Studio, © Furora Studio

Interesujące jest również przejście pomiędzy pomieszczeniami — obite zostało tarazzo, czyli wyjątkowym i eleganckim lastrykiem tworzącym wyjątkowy charakter.

Tarazzo

tarazzo

fot. Zasoby Studio, © Furora Studio

sypialnia

W sypialni białe ściany zostały przecięte przez szaro-granatowy pas farby. Uwagę przede wszystkim w tej przestrzeni przykuwa wiklinowy zagłówek łóżka — nadając mu delikatnie rustykalny charakter pomieszany z boho i stylem vintage.

Sypialnia

sypialnia

fot. Zasoby Studio, © Furora Studio

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Twoja strefa relaksu!
Lamele na pierwszym planie
Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW – nowy standard na nowe czasy