Jak zaaranżować pokój dla dziecka na lata?

08 czerwca '22

Pokoje dziecięce to zawsze istotny temat przy projektowaniu wnętrz dla rodzin. W jaki sposób stworzyć przestrzeń interesującą, przykuwającą uwagę, a jednocześnie taką, która nie zestarzeje się za parę lat, lecz będzie mogła pożyć trochę dłużej — przedstawiamy projekt dwóch aranżacji Patrycji Gubernat z pracowni Metr po metrze.

Dwa pokoje dziecięce dostosowane zostały do potrzeb dwóch chłopców o różnych zainteresowaniach i potrzebach. O aranżacji całości pisaliśmy na portalu Architektura&Biznes (zobacz tutaj). To nie pierwsza realizacja pokoju dla dziecka stworzona przez Patrycję Gubernat z pracowni Metr po metrze — w zeszłym tygodniu przedstawialiśmy projekt pokoju dla dziecka, które jest miłośnikiem klocków lego (zobacz tutaj).

dzikie zwierzęta i dżungla

Dla młodszego chłopca największym hobby jest świat dzikich zwierząt i przygód. Przestrzeń została tutaj spokojnie zorganizowana. Na podłodze zdecydowano się na panele ułożone w jodełkę o szerokiej rozpiętości.  Miejscem odpoczynku jest drewniane siedzisko z wysuwanymi szufladami i niewielkimi skrytkami na zabawki. To tutaj można usiąść. Na ścianie znajdziemy ciekawą tapetę z motywami zwierząt, które stoją na swoich plecach (przypominając w pewnym aspekcie rzeźbę „piramida zwierząt” Katarzyny Kozyry).

Łóżko znajduje się na wyższym poziomie, by się do niego dostać, należy wejść po drabince. Pod łóżkiem znalazła się pojemna szafa. Kolorystyka tej przestrzeni podyktowana, został dwóm kolorom — delikatnie wygaszonej zieleni z mieszanką szarości i klasycznej kolorystyce drewna.

Pokój młodszego syna

pokój młodszego syna

© Metr po metrze

niebieska droga na mundial

Drugi pokój diametralnie różni się od pierwszego — głównie ze względu na zupełnie inne zainteresowania starszego syna klientów. Na podłodze zdecydowano się na takie samo rozwiązanie podłogi. Ponadto znajdziemy tutaj również dywan przypominający klasyczną piłkę do piłki nożnej. Na jednej ze ścian zdecydowano się na białą tapetę z czarnymi prostokątami.

Za siedzisko służy tutaj błękitna pufa. Podobnie jak w pokoju młodszego syna, łózko znajduje się na podwyższeniu, ale zamiast drabinki są schody złożone z wysuwanych szuflad. Pod łóżkiem zlokalizowano szafę. Nie brakuje tu motywów piłkarskich — piłek w siatce, namalowanej bramki czy plakatów z idolami. Motywami kolorystycznymi, które przeważają są biele i delikatnie odcienie niebieskiego.

Pokój starszego syna

pokój starszego syna

© Metr po metrze

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Elastyczny komfort cieplny i funkcjonalny, nowoczesny design od firmy Zehnder!
AMT Roofs to innowacyjne i najwyższej jakości rozwiązanie dla obróbek dachów i tarasów
Lustra oryginalne z natury