Łazienki optymistycznie stylizowane

29 czerwca '22

Warszawska pracownia projektowa Poco Design, podjęła się aranżacji wnętrza w stylistyce modern retro. Prezentowaliśmy już kuchnię z salonem oraz przedpokoje tego odważnego stylistycznie mieszkania. Dziś zajrzymy do łazienek, które swym nietypowym wyglądem wprawiają użytkowników w optymistyczny nastrój.

Łazienka w stylistyce modern retro        Toaleta w odważnej stylistyce

Toaleta w odważnej stylistyce

© 3d render: Mateusz Jakubczyk

Pastelowe wnętrze na dole

Obie łazienki cechują się odważnymi kolorystycznie zestawieniami. Na parterze skomponowano ze sobą elementy wykończenia różowe z błękitnymi. Mamy tutaj niewielkie, ale dość długie pomieszczenie. Z tego powodu barwy mają odcienie jasne, pastelowe.

Na wprost wejścia podwieszona jest ciekawa stylistycznie szafka, z fakturowanym wykończeniem frontu. Na jego tle, niczym zdobne, akcentujące guziki, przymocowane są okrągłe, pomarańczowe uchwyty.

Na blacie ustawiono umywalkę w nietypowym kształcie i kolorze, a ponad nimi umocowane jest podłużne lustro, które budzi nieodparte wrażenie, zawieszonego do góry nogami. W pobliżu niego pojawiły się piękne detale – geometryczne w formie, niewielkie lampy boczne.

Ściana po prawej stronie ociepla wnętrze pudrowym odcieniem różu, podkreślonego długą wnęką, pełniącą funkcję półki, która posiada intrygujący morelowy odcień. Powyżej płaszczyzna podzielona jest na kilka modułów, które zapewne pełnią funkcję pojemnych szafek.

Łazienka w stylistyce modern retro        Łazienka w stylistyce modern retro

Łazienka w stylistyce modern retro

© 3d render: Mateusz Jakubczyk

Bajeczna łazienka na piętrze

W drugiej łazience odważnie zaproponowano wydzielenie przestrzeni z wanną, poprzez wyłożenie jej owalnymi kafelkami w kolorze różowym i wypełnienie przestrzeni między nimi ciemnozieloną fugą. Jest to nawiązanie do butelkowo-zielonych frontów szafy zaprojektowanej wzdłuż jednej ze ścian oraz do lamperii występujących na pozostałych ścianach tego wnętrza.

Kolor lamperii jest doskonałym tłem dla drewnianej szafki, która pełni funkcję długiego blatu pod dwiema umywalkami. To wygodne rozwiązanie, gdy współdzielimy łazienkę z bliskimi.

Łazienka w stylistyce modern retro

Łazienka w stylistyce modern retro

© 3d render: Mateusz Jakubczyk

Najbardziej intrygująca jest tu jednak wzorzysta tapeta z motywem ryb. Graficzne ujęcie tematu sprawia, że wnętrze napawa optymistycznym nastrojem i przenosi nas w bajkowy świat.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Systemowe rozwiązania produktowe OPTOLITH – piękna przeszłość, pewna przyszłość
Trwałe i ponadczasowe okładziny kwarcowe
Aquaakryl – to jest PREMIUM