Mieszkanie z duszą

01 czerwca '22

Niektóre wnętrza po prostu mają duszę. To wyjątkowe przestrzenie, w których odwołując się do przeszłości tworzy się niepodrabialna atmosfera. Takie jest mieszkanie zaprojektowane przez pracownie Pigalopus na ulicy Dąbrowskiego w Warszawie.

Salon  Salon

mieszkanie wcześniej służyło jako pracownia rzeźbiarska

fot. Weronika Kann, © Pigalopus

Niewielka przestrzeń aranżacji zdominowana jest przez kilka elementów, które zostały połączone w spokojny, delikatny sposób. Jak została zorganizowana przestrzeń w niewielkim mieszkaniu w warszawskiej, modernistycznej kamienicy? Odwołuje się przede wszystkim do wcześniejszego przeznaczenia pomieszczeń. Znajdowała się tutaj pracownia rzeźbiarska.

salon pełen kwiatów, sztuki i designu

Sercem mieszkania jest wielki salon. Na podłodze zostawiono tradycyjną jodełkę, którą odrestaurowano i uzupełniono. Na ścianach trudno znaleźć inny kolor niż biel. Podobnie jest z obramowaniami okien. W przypadku mebli dochodzi tutaj do mariażu starego z nowym. Część to wiekowe meble z historią i charakterem, część to nowoczesny design nadający przestrzeni dynamiki. Wyjątkowe delikatnie gra nowoczesny regał z książkami obok starej komody.

  Salon

znajdziemy tutaj sztuke i rośliny

fot. Weronika Kann, © Pigalopus

To nie jest minimalistyczne wnętrze. Zostało zupełnie zdominowane przez dwa elementy — rośliny i sztukę. Znajdziemy tutaj szerokie spektrum roślin od niewielkich fikusów, sansewierii, kaktusów czy zamiokulkasów po majestatyczne monstery. Wszystkim kwiatom towarzyszą równie piękne doniczki.

Salon 

istotnym elementem tego wnętrza jest różnordność

fot. Weronika Kann, © Pigalopus

Do tego dochodzi sztuka w postaci niewielkich rzeźb, plakatów, rycin, obrazów, fotografii czy antyków. To drugi element dopełniający wnętrze.

Salon

salon

fot. Weronika Kann, © Pigalopus

niewielka kuchnia

Tuż obok pokoju znajduje się niewielka kuchnia, którą można zakwalifikować jako aneks. Zdecydowano się tutaj na delikatne szaro-zielone fronty zabudowy połączone z prostą bielą. Znajdziemy tu sporo delikatnych smaczków w postaci ceramiki czy kwiatów.

Kuchnia  Kuchnia

Kuchnia

fot. Weronika Kann, © Pigalopus

 opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Prefabrykowane wiązary dachowe
Innowacyjne okna PVC z linii Platinum Design – premiera roku 2023
Energooszczędne sterowanie temperaturą z ENGO Controls