8 tanich pomysłów na zmianę wyglądu Twojego wnętrza

19 stycznia '22

Odświeżenie wnętrza nigdy nie powinno być drogie! Zawsze możesz wprowadzić drobne zmiany w aranżacji, nie narażając na to zbytnio swojego budżetu. Przedstawiamy osiem szybkich i niedrogich pomysłów na re-aranżację wnętrza. Ta lista pomysłów jest przystępna dla każdego!

Wystarczy zmienić miejsce
dużej szafy, aby aranżacja stała się ciekawa

Wystarczy zmienić miejsce dużej szafy, aby aranżacja stała się ciekawa

© Rumman Amin

Zmień ułożenie mebli

Jedno z rozwiązań, dzięki któremu możesz się cieszyć nowym wystrojem domu, jest ponowne przemyślenie ułożenia wszystkich rzeczy, które już masz. Nie zapłacisz za to ani grosza, a nowe ułożenie mebli drastycznie zmieni Twoje pomieszczenie, a może i wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne! Pamiętaj, aby najpierw wszystko dobrze zmierzyć, aby po przemieszczeniu wszystkich ciężkich szaf nie okazało się, że masz za mało miejsca.

Malowanie ścian

To stosunkowo niedrogie przedsięwzięcie. Jeśli Twój pokój wydaje się nudny i przyszarzały. Możesz szybko zmienić ten nastrój i dodać trochę koloru do wnętrza. W innych artykułach radzimy jak wybrać odpowiedni kolor do wnętrza.

Oryginalna sztuka to oryginalne
wnętrze

Oryginalna sztuka to oryginalne wnętrze

© Joyce McCown

Oryginalna sztuka

Oryginalne przedmioty zawsze wzbudzają zainteresowanie i sprawiają, że Twoje wnętrze staje się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zrób rozeznanie wśród swoich znajomych – może któryś z nich tworzy coś własnoręcznie i idealnie nada się do Twojego wnętrza. W innym wypadku spróbuj poszukać jakichś oryginalnych przedmiotów u rzemieślników lub na targach staroci.

Rośliny nadadzą wyjątkowego
klimatu Twojemu wnętrzu

Rośliny nadadzą wyjątkowego klimatu Twojemu wnętrzu

© Haley Truong

Dodaj rośliny

Rośliny to życie – dodanie ich do wnętrza ożywi każde pomieszczenie. Możesz zastosować grupy mniejszych roślin lub gdy masz więcej miejsca postawić dla równowagi jakąś większą roślinę w donicy na podłodze.

Kosze wiklinowe tworzą ciepły
nastrój

Kosze wiklinowe tworzą ciepły nastrój

© Lucas Mendes

Ciekawe kosze i pojemniki

Możesz zredukować bałagan i odświeżyć każde pomieszczenie za pomocą kilku ozdobnych pojemników lub koszy. Rustykalne wiklinowe kosze sprawią, że pokój będzie przytulny, a ich nowoczesne alternatywy dodadzą elegancji. Jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj, możesz ułożyć pojemniki w ciekawej kompozycji, tworząc bardzo praktyczną dekorację.

Więcej światła

Zamiast lamp sufitowych spróbuj użyć mniej oczywistych źródeł światła jak lampy podłogowe, które w całkowity sposób mogą zmienić klimat pomieszczenia. Kolejnym pomysłem jest użycie pasków ledowych, które potrafią dyskretnie i ciekawie podświetlić i oświetlić każdą powierzchnię.

Daj meblom nowe życie

Jeśli Twoje krzesła kuchenne są już stare, a ich obicia wypłowiały, nie musisz kupować nowych – wystarczy poddać je renowacji. Możesz także po prostu pomalować krzesła na ciekawy kolor, nie wydając na to fortuny. To niezwykle ekologiczne rozwiązanie!

Możemy wybierać wśród
kolorów i wzorów dywanów

Możemy wybierać wśród kolorów i wzorów dywanów

© Sina Saadatmand

Nowy dywan pod stopami

Jeśli meble w pokoju wydają Ci się nijakie, dywan może nadać wnętrzu odrobinę stylu. Dywany mają różne kształty i rozmiary i mogą sprawić, że każde pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i wygodne. Możesz też, zamiast dywanu użyć mięciutkiej wykładziny

 

Opracowanie: Dominika Tyrlik  

 

Głos został już oddany

DLA INSTALATORA
Bestsellery
Płytki wielkoformatowe. Czym są i jak je wykorzystać?
Niezależność energetyczna. Czy Polacy szukają samowystarczalnych mieszkań?
OKEDA – długie kobiece włosy nie są straszne naszym prysznicowym odpływom liniowym